Points of Views
From Jerusalem
Points of Views
המשך Continue
רוצים לדעת מי אנחנו?

Eran Kfir

אחח אחח מה יהיה על הדור הצעיר הפלסטיני? קל לעשות לו שטיפת מוח לנצל אותו, ע"י כל מיני בעלי אינטרסים של תנועות אחים מוסלמים שעושים עליכם סיבוב כדי לקבל כספים,מעמד וכח פוליטי כדי לנצל את הצעירים אללה
ירחמכם, תפקיד ההנהגה הפלסטינית דופקת אותכם.
אם זה ראאד סלאח עם הרעיון שלו "אל אקצא בסכנה" שלא מציג לכם את שיתופי הפעולה השקטים של הווקף עם ישראל כשזה אינטרס ונוח לו, ומשתמש בכם הצעירים כולל הקריאה לשהאדה כדי לקדם את כוחו.

המדינה היחידה במזרח התיכון שבו יש חופש דת והאיסלאם פורח היא מדינת ישראל, לא בסוריה שיש מלחמת שבטים ודיכוי של הסונים וגם לא לבנון שנסראללה שולט בפועל ופוגע בכם שם, אגב גם סעודיה והמפרציות אין ממש חופש דת לסונים ועוד מדינות. תבדקו ותשוו את חופש הדת שהיה לפני 67 בזמן ירדן ומצרים להיום ותגיעו למסקנות שישראל יותר קשובה ומחפשת את החיבור האמיתי בין הערבים ליהודים.

בשיחה עם דמות מבוגרת איסלמית בעיר העתיקה, הגענו למסקנה משותפת שלא נסכים אני והוא האם זו צריכה להיות מדינה יהודית עם חופש דת למוסלמים או חליפות איסלמית (רק תראו איך דעאאש הגזים בסוף עם הסלפיות והקצניות שלו ובסוף הרבה מוסלמים אדוקים רצו לברוח גם מדעעאש – זה היה יותר מידי עבורם. ייתכן שזה מה שראאד סלאח ו"אחים" אחרים כמו חאלד מוגרבי וכו מתכננים לכם ולא אומרים?
גם אתם הצעירים צריכים לחשוב מה תכני הלימוד ששמים לכם, מניח שרובכם עם שכל על הראש.

באותה שיחה הפתעתי את אותה דמות איסלמית כשפתחתי לו ספר הלכה יהודית שאומרת "אנו היהודים טמאי מתים ומשאין אפר פרה אדומה, מוגבל המקום שמותר ליהודים להסתובב איפה שהיו בתי המקדש הראשון והשני. ולכן מותר לעלות להר הבית ולהסתובב רק בשולי ההר וכמובן כיהודים מאמינים אסור בתכלית האיסור להתערב ע"י מעשה אדם ולבנות את בית המקדש השלישי-זוהי כפירה באל, אנו מאמינים שזה יעשה באופן לא טבעי ע"י האל הגדול כשיגיע זמן הגאולה ע"י המשיח הרעיון היהודי שבית המקדש השלישי ירד מהשמיים". בנוסף לכך הצגתי לו הוכחות לחפירות ארכיאולוגיות שנעשו במסגדים הקדושים דווקא ע"י ראאד סלאח וחבריו בשנות ה90 שהעלימו ראיות של ארכיאולוגיות יהודיות מתקופת בתי המקדש הראשון והשני ושפכו את העפר מהמשאיות בגיא בן הינום ואדי רבאבבה אבל ראאד סלאח וחבריו והוואקף התחננו לעזרת ישראל לייצב את המסגדים שלא יתמוטטו עקב החפירות שהם עשו,והתחננו לישראל שלא לפרסם את זה (לדעתי שטות של ישראל שלא פירסמה)
שאלתי את אותו שייח שהתחיל להיות מבולבל כבר…האם אתה חושב שהסרת המגנומטרים בשערים הפלסטינים עזרה לקדם את האיסלאם? בעוד שהשער היחידי ליהודים יש בדיקות. הבאתי לו דוגמא שאחרי הפיגוע הירי דווקא מהמסגדים הקדושים שבו נרצחו 2 השוטרים ע"י ה"אחים" הדתיים…. מחמולת ג'בארין מאום אל פאחם אז דווקא חופש הפולחן המוסלמי נפגע שההר נסגר למבקרים ואחרי זה שהמשטרה החליטה לפתוח היו אילו עכראמה סברי וחבריו שמנעו עליה של מוסלמים להר. כשיש בדיקה בטחונית לכולם אז חופש הפולחן נשמר , אפילו הסעודים העבירו ביקורת שגם בכניסה לכעכבה במכה כולם נבדקים ע"י המגנומטרים.
ואז שאלתי האם מיעוט יהודי שיהיה יותר קרוב לאזור השערים ולוחש תפילות או מקבל שיעורי היסטוריה האם זה היה מפריע לך כמוסלמי הדוק?

פה הוא כבר חייך וענה "חבל שאין יותר מפגשים אחד על אחד כדי להבין איפה יש חיבור שלא מפריע לי ולך" והוא הסיף " הכל עניין פסיכולוגי אישי הרוב הפלסטיני היו רוצים לא להיות שקופים ברמת הפרט שידברו איתם לא רק עסקים בשוק וכו אלא יתעניינו בהם כאנשים כבני אדם אומנם תרבות שונה (הערה: וזו הביקורת שלי כלפינו היהודים) להכיר טוב תרבות ושפות באופן הדדי, והלוואי שכולם היו כמוך לדבר ממקום של אמת וכבוד מול מי שמולנו ולא פוליטיקל קורקט. יש לא מעט פלסטינים של 67 שבתנאים מסויימים של יחס כבוד והיכרות היו מאוד רוצים להשתלב בחברה, במשטרה ובצבא הישראליים"

נפרדנו בלחיצת יד חמה ובאיחולי רמאדן כרים עבורו ועבור משפחתו.

אני מקווה שבפוסט הזה הבאתי חומר למחשבה לצעירים הפלסטינים ולעתידם בדגש הפסקא האחרונה. קחו יוזמה ושבו עם קציני המשטרה האחראיים באותו אזור כאשר יש לכם שאלות למה נעשה כך וכך בטחונית

וסלאם עליכום ורחמאת אללה ברכאת

@img td:"@


https://www.facebook.com/1403064266655095/posts/2576186879342822/