Points of Views
From Jerusalem
Points of Views
המשך Continue
רוצים לדעת מי אנחנו?

0202 – מבט מירושלים המזרחית

"החלטה לפנות בית בכפר סילוואן לטובת מתנחלים

עמותת המתנחלים עטרת כוהנים מסרה צו לפינוי ביתו של התושב ג'וואד אבו סנינה, שבשכונה האמצעית בכפר סילוואן בטענה כי יש לה בעלות על הנכס.

מרכז המידע של ואדי חילווה – סילוואן הסביר כי קבוצה של מתנחלים מעמותת המתנחלים עטרת כוהנים פלשו לביתו של האזרח ג'וואד אבו סנינה ומסרו למשפחתו צו פינוי. הם נתנו לו ארכה עד 25 ביוני לביצוע הצו ולתשלום 19 אלף שקל 'תמורת שלוש שנים של שכירות'.

המרכז הוסיף כי ביתו של אבו סנינה שוכן בתוך בניין מגורים של חמש קומות שג'מאל סרחאן הדליף לעמותת עטרת כוהנים באוגוסט 2015. באותו זמן, הם השתלטו על כל הכנסים מלבד דירה אחת, זאת לאחר שהשוכר ג'וואד אבו סנינה סירב לצאת ממנה, שכן הוא בדיוק חידש את חוזה השכירות לתקופה של שנה לפני ההשתלטות על הבניין.

זוהיר א-רג'בי, יו"ר ועד תושבי השכונה האמצעית, הסביר למרכז כי עמותת עטרת כוהנים מנסה מאז שנת 2015 לפנות את התושב ג'וואד ולהשתלט על ביתו. היא ניסתה לעשות זאת בדרכי הפחדה ושכנוע, אלא שהוא עמד איתן אל מולם, והסוגיה עדיין מונחת לפתחו של בתי המשפט.

א-רג'בי הוסיף כי משפחת סרחאן הגישה תביעה נגד ג'מאל סרחאן לאחר שהדליף את הנכס בניסיון לקחת בעלות עליו, שכן הוא שייך לאביו של ג'מאל סרחאן וכתוצאה מכך אין לאחרון זכות לקנות או למכור אותו. בזמנו, ההכרעה נדחתה עד לקבלת החלטה סופית בנוגע לצו, ולכן המצב נשאר כמות שהוא, כלומר, הבניין שייך למתנחלים מלבד הדירה בה התגורר אבו סנינה.

א-רג'בי הוסיף כי משפחתו של האזרח אבו סנינה הופתעה מצו הפינוי החדש למרות שטרם נתקבלה החלטה בנוגע לתיק, ואמר כי תתבצע פנייה לבתי המשפט הנוגעים בדבר.

זוהיר א-רג'בי הוסיף כי משפחתו של ג'וואד אבו סנינה, שמונה 11 נפשות, גרה בבית ללא ג'וואד משום שהוא נעצר לאחרונה בטענה כי הוא 'שוהה בלתי חוקי באל-קודס [ירושלים]' ונגזרו עליו מאסר של שלושה חודשים ומניעת כניסה לאל-קודס לתקופה של שנה וחצי. מאז שהוא שוחרר הוא גר בעיר אל-ח'ליל [חברון].

א-רג'בי הסביר כי הלחץ על אבו סנינה החל בשנת 2015 באמצעות ביטול אישור השהייה שלו באל-קודס, מעצרים חוזרים, פלישה לביתו ועריכת חיפוש בו, וכן באמצעות ניסיונות חוזרים ונשנים לפתות אותו באמצעות כסף והצעה לתת לו מקום מגורים בעיר ותעודת זהות ישראלית כדי שיעזוב את הבית."

– מרכז המידע ואדי חילווה – סילוואן

#צו_פינוי #עטרת_כוהנים #סילוואן

قرار بإخلاء منزل في بلدة سلوان لصالح المستوطنين
سلّمت جمعية "عطيرت كوهنيم" الاستيطانية أمر إخلاء منزل المواطن جواد ابو سنينة الكائن في الحارة الوسطى ببلدة سلوان، بحجة ملكيتها للعقار.
وأوضح مركز معلومات وادي حلوة/ سلوان أن مجموعة من مستوطني جمعية "عطيرت كوهنيم" الاستيطانية اقتحمت منزل المواطن جواد ابو سنينة وسلمت عائلته قرار الإخلاء وأمهلتهم حتى الخامس والعشرين من شهر حزيران/يونيو القادم لتنفيذه، إضافة إلى دفع 19 ألف شيكل " بدل أيجار المنزل لثلاث سنوات".
وأضاف المركز أن منزل المواطن أبو سنينة يقع ضمن بناية سكنية مؤلفة من 5 طوابق سربها المدعو جمال سرحان لجمعية عطيرت كوهنيم في شهر آب/ أغسطس عام 2015، وحينها تم السيطرة على كافة العقار باستثناء شقة سكنية بعد رفض المستأجر جواد ابو سنينة الخروج منها، حيث كان قد جدد عقد الإيجار لمدة عام قبل الاستيلاء على البناية.
وأوضح زهير الرجبي رئيس لجنة أهالي حي الحارة الوسطى للمركز أن جمعية عطيرت كوهنيم تحاول منذ عام 2015 إخلاء المواطن جواد والسيطرة على منزله، وحاولت معه أساليب الترهيب والترغيب، الا انه صمد ولا تزال القضية في أروقة المحاكم.
وأضاف الرجبي أن عائلة سرحان كانت قد رفعت دعوى ضد جمال سرحان بعد تسريبه العقار في محاولة لاسترداه، حيث تعود ملكيته لوالد جمال سرحان، وبالتالي لا يحق للأخير البيع والشراء، وحينها أجلت القاضية البت النهائي بالقرار وعليه يبقى الأمر على ما هو، أي أن البناية للمستوطنين باستثناء الشقة التي يقطنها أبو سنينة.
وأضاف الرجبي أن عائلة المواطن أبو سنينة فوجئت بقرار الإخلاء الجديد رغم عدم البت بالقضية، لافتا أنه سيتم التوجه للمحاكم المختصة.
وأضاف زهير الرجبي أن عائلة جواد ابو سنينة المؤلفة من 11 فردا تعيش في المنزل باستثناء جواد، حيث اعتقل مؤخرا بحجة "التواجد الغير قانوني في القدس" وحكم عليه بالسجن لمدة 3 أشهر ومنع دخول القدس لمدة عام ونصف، ويعيش منذ الإفراج عنه ي مدينة الخليل.
وأوضح الرجبي أن التضييق على المواطن ابو سنينة بدأ منذ عام 2015، بتوقيف تصريح "إقامته في القدس"، واعتقاله بين الحين والآخر، واقتحام منزله وتفتيشه، ومحاولات متواصلة بإغرائه بالمال وتوفير المسكن في المدينة وهوية إسرائيلية لترك المنزل.

https://bit.ly/2HY8XF1

https://www.facebook.com/1403064266655095/posts/1833586506936200