Points of Views
From Jerusalem
Points of Views
המשך Continue
רוצים לדעת מי אנחנו?

0202 – מבט מירושלים המזרחית

"כך כתב מר עיסא אל-קוואסמה בדף שלו☺
👇👇👇👇👇
את תהאני, שהיגרה לגרמניה ובמקור היא ממשפחת ברגותי, עזבתי תוך כדי שצילמתי סרטון שלה מול כיפת הסלע. אמרתי לה שאחזור להמשיך איתה אבל שאני מרגיש שהבחור הטורקי הזה עומד לעשות משהו מיוחד עם הבחורה שלידו, והתחלתי לצלם. הוא מאוהב מעל הראש והיא מתרגשת, מצפה ממנו שיעשה איזושהי תנועה, והוא נבוך ולא יודע איך הוא אמור להתחיל. כשהוא ראה שהתחלתי לצלם בלי רשות הוא נתן לי את הסכמתו, אזר אומץ ופתח את הקופסה שהייתה איתו. מוזמנים לראות בעצמכם מה קרה…
לאחר שהוא הסתבך והתברר שהוא לא יודע איך לענוד לה את השרשרת, ביקשתי מתהאני שתעזור לו ואז התברר שהוא שמר בשבילה את ההפתעה הזו כדי להגיש לה אותה מול כיפת הסלע לרגל שנה לנישואיהם וגם משום שהיא בהריון.
השניים מאיסטנבול אבל חיים בצרפת. האירוע המצחיק הזה קרה היום לאחר תפילת יום השישי במסגד, ולאחר שהראיתי להם את הסרטון היא בכתה כי היא מצאה במקרה מישהו שיתעד עבורה את ההפתעה הזאת. ביקשתי שהוא [בעלה] יהיה חבר שלי בפייסבוק. ותהאני? היא עדיין מחכה שאמשיך איתה את הסיור."

– דף בית חנינא – אל-קודס

[תרגום תגובות נבחרות]:
– "אל-קודס נועדה לתפילה. אני רואה שהיא הפכה לאולם שמחות בתקופה האחרון. כל אחד נהיה לי חכמולוג ומשחק אותה רומיאו שם"
– "מאז שהתיירים הטורקים התחילו לבוא לאל-אקצא בהמוניהם המצב נהיה מסחרה, נהיה ממש סטודיו לצילום אל-אקצא"
– "שאללה ישמור אותם 😍😍 החברה הערבית ובמיוחד הפלסטינית לא רגילה לזה שבחור אוהב אשתו, מכבד אותה ומעריך אותה. לכן לחצי מהאנשים יש ביקורת על הסרטון, כי הם איבדו את כל סוגי האהבה.. וכל המגיבים שאומרים שזה מקום קדוש – אז איזה יופי זה אהבה במקום הקדוש הזה לפי חוקי הדת"


הערת מערכת 0202:
עיסא קוואסמה הוא סופר מזרח-ירושלמי מוכר. לפוסט קודם מדף הפייסבוק שלו, ראו: https://bit.ly/2KEXmMQ.

#אלאקצא #תיירות

كتب الاستاذ عيسى القواسمي على صفحته☺
👇👇👇👇👇
تركت تهاني المغتربة في المانيا واللي هي اصلا من عائلة البرغوثي ووقفت تصوير الفيديو معها امام قبة الصخرة وقلتها برجع بكمل معك بس حاسس ان هذا الشب التركي راح يعمل شي مميز مع الصبية اللي معه ، وبديت أصور ،،، هو ملهوف وهي منفعلة بتستنى منه اي حركة ، وهو مرتبك مش عارف كيف بدو يبدا ولما شافني بديت اصور بدون اذن اعطاني الموافقة وتشجع وفتح العلبة اللي معه وشوفوا بنفسكم اللي صار …
وبعد ما عصلجت معه وطلع مش عارف يلبسها السلسال طلبت من تهاني تساعده وتبين بعدها انه محوش الها هالمفاجاة ليقدمها امام قبة الصخرة بمناسبة مرور سنة على زواجهم وكمان لانها حامل .
والاثنين من استنبول لكن مقيمين بفرنسا … والنكشة بعد صلاة الجمعة اليوم بالاقصى وبعد ما حضرتهم الفيديو هي بكيت لانها لقت حدا بالصدفة وثق الها هالمفاجاة وهو طلبت يكون صديق معي بالصفحة وتهاني بعدها بتستنى اكمل الها الجولة .
– صفحة بيت حنينا – القدس

– لقدس لصلاة انا شايفه انها قلبت قاعة افراح اخر فتره الشاطر بروح هناك يعمل روميو
– من حد ما بدت افواج السياح الاتراك تجي عالاقصى والوضع صار مسخرة استديو تصوير الاقصى صار ماشالله
– الله يحميهم يا رب 😍😍
المجتمع العربي وبالذات الفلسطيني مو متعودين ع انو الواحد يحب و يحترم مرتو ويقدرها لهيك ما شاء الله نص الشعب منتقد الفيديو بشكل سلبي لانهم عندهم افتقاد لكل اشكال الحب ..والي بعلق ع انو مكان مقدس يا جمال الحب بهادا المكان المقدس وبالحلاال ✋🏻
https://bit.ly/2HRaCjB

https://www.facebook.com/1403064266655095/posts/1833125220315662