Points of Views
From Jerusalem
Points of Views
המשך Continue
רוצים לדעת מי אנחנו?

0202 – מבט מירושלים המזרחית

"הודעה מטעם ועד הורי תלמידי בתי הספר באל-קודס:
מקדסים נכבדים,
אתם אשר שימשתם, באמצעות עמידתכם האיתנה ונחישותכם, אות ומופת להשתייכות, גבורה וכבוד, אשר הקרובים והרחוקים היו עדים ליום שבו עמדתם בשערי אל-אקצא ונעניתם לקריאה, מי ייתן ואללה יכבד אתכם בריבאט עד יום הדין.
היום בתי הספר של ילדיכם קוראים לכם לעזרה. בתי הספר אשר חשופים להתקפה מטורפת של ייהוד וישראליזציה של החינוך, בדומה להתקפות הייהוד הגדולות וההשתלטות על העיר הקדושה.
הגיע תורכם לומר בפה מלא כי תכנית הלימודים של הכיבוש הישראלי התחילה לעשות את דרכה אל עבר מוחות ילדיכם. זו התכנית אשר חותרת למחוק את זהותם הערבית הפלסטינית האסלאמית והנוצרית כדי להיכנס אל המוחות של ילדיכם, דרך סילופים של ההיסטוריה ושל המושגים התרבותיים והערכים אשר מייצגים את ההיסטוריה ואת התרבות שלנו.
אכן, הגיעה העת שתכריזו כי אין שום מקום לתכנית לימודי הייהוד בילקוטיהם ובמוחותיהם של ילדיכם. בסירובכם למדיניות ייהוד המוחות תוכיחו לעולם כי ההשתייכות שלכם היא פלסטינית וכי הזהות שלכם היא פלסטינית וכי אתם שלוחה של אומה בעלת תרבות ערבית אסלאמית שנמשכה לאורך ההיסטוריה.
מקדסים, נאמני האומה, זה זמן רב שאתם מדהימים את העולם בנחישותכם האגדית ובעמידתכם האיתנה אל מול כל ניסיונות הייהוד והנורמליזציה, אבל לאחר שמתקפת הייהוד הפכה להשתלטות ולאיום על מוחות ילדיכם התלמידים, החליט ועד ההורים המקדסים לצאת במבצע לטיהור ילקוטי ילדינו ובתי הספר שלהם מתכנית הייהוד. ההחלטה הזו מגיעה כהיענות לקריאותיכם ולרצונכם בכך שילדיכם ילמדו את תכנית הלימודים הפלסטינית שלהם, שהיא הזהות הפלסטינית החינוכית שלנו. זאת, בשיתוף פעולה עם הגורמים החינוכיים הרשמיים, המוסדות הדתיים, הציבוריים והעממיים, ועדי ההורים של בתי הספר ואישים מקדסים ודתיים מוערכים. יחד, יד ביד, נוביל את ילדינו אל חוף מבטחים ואל עתיד מזהיר.
באופן קונקרטי, אנו מדגישים את אשר להלן:
1. לא לייהוד מוחות ילדינו. לא לחזרה אל שורות הבושה, ושיתבייש מי שישבור את השורות ויפרוש מצעדת הגבורה, ההשתייכות והכבוד.
2. אנו מסבים את תשומת ליבם של ההורים להיזהר עם אתרי הרישום האלקטרוני ברשת האינטרנט בשעה שהם רושמים את ילדיהם לשנה הבאה מבלי לחזור ולהתייעץ עם ועדי בתי הספר או באמצעות בדיקה של הוועד.
3. אנו מסרבים בתוקף לתכנית לימודי הייהוד בבתי הספר שלנו ומטילים את האחריות לכך על הכיבוש. אנו מטילים את האחריות על כל הנהלות בתי הספר שלא להכניס את תכנית לימודי הייהוד לבתי הספר שלנו. נרדוף את [תכנית הלימודים הזו] מבחינה חוקית וקהילתית."

– ועד הורי תלמידי בתי הספר באל-קודס

#חינוך #תכנית_לימודים

بيان صادر عن اتحاد أولياء أمور طلاب مدارس القدس
أيها المقدسيين العظماء … يا من سطرتم بصمودكم وثباتكم أسمى آيات الأنتماء والعزة والكرامة , فقد شهد لكم القاصي والداني يوم وقفتم على أبواب الأقصى تلبون النداء وشرفكم الله بالرباط ألى يوم الدين.
اليوم تستصرخكم مدارس أبنائكم والتي تتعرض الى هجمة مسعورة بتهويد وأسرلة التعليم أسوة بما تجتاح المدينة المقدسة من هجمات تهويدية كبيرة والاستيلاء عليها.
قد جاء دوركم لتقولوا كلمتكم أن المنهاج الاحتلالي الاسرائيلي بدأ مسيرته نحو عقول أبنائكم , هذا المنهاج الذي يسعى الى محو هويتكم العربية الفلسطينية الاسلامية والمسيحية ليدخل الى عقول أبنائكم بتحريفاته للتاريخ والمفاهيم الثقافية والقيم التي تمثل تاريخنا وحضارتنا.
نعم لقد آن الأوان أن تعلنوا أنه لا مكان لهذا المنهاج التهويدي في حقائب أبنائكم وعقولهم , فبرفضكم لسياسة تهويد العقول تثبتون للعالم أن أنتمائكم فلسطيني وهويتكم فلسطينية وأنكم امتداد لأمة ذات حضارة عربية اسلامية امتدت على مدار التاريخ.
أيها المقدسيين يا أمناء الأمة فلطالما فاجأتم العالم بثباتكم وصمودكم الأسطوري أمام جميع محاولات التهويد والتطبيع , ولكن بعد أن أصبحت الهجمة التهويدية تغزو وتهدد عقول أبنائنا الطلبة فقد أتخذ الأتحاد المقدسي لأولياء الأمور قراره باطلاق حملة تطهير حقائب أبنائنا ومدارسهم من المنهاج التهويدي وما جاء هذا القرار الا تلبية لنداءاتكم ورغبتكم في أن يتعلم أبنائكم منهاجهم الفلسطيني الذي هو هويتنا الفلسطينية التعليمية وبالتعاون مع الجهات التعليمية الرسمية والمؤسسات الدينية والأهلية والشعبية ولجان أولياء المدارس والشخصيات الاعتبارية المقدسية والدينية فمعا يد بيد لنصل بأبنائنا الى بر الأمان والى مستقبل زاهر.
فعليه نؤكد ما يلي:
1-لا لتهويد عقول أبنائنا .. لا للعودة الى صفوف العار والعار على من شق الصف وترجل عن موكب العزة والأنتماء والكرامة.
2- ننبه أولياء الأمور من الحذر مع مواقع التسجيل الألكتروني عبر شبكة النترنيت لتسجيل أبنائكم للعام القادم دون العودة والأستفسار من لجان المدارس أو من خلال مراجعة الأتحاد.
3- نرفض بفرض المنهاج التهويدي على مدارسنا ونحمل الاحتلال مسؤولية ذلك ونحمل أية ادارة مدرسية من ادخال المنهاج التهويدي لمدارسنا وسنلاحقه قانونيا وعشائريا

https://goo.gl/sqRTBN

https://www.facebook.com/1403064266655095/posts/1780460105582174