Points of Views
From Jerusalem
Points of Views
המשך Continue
רוצים לדעת מי אנחנו?

0202 – מבט מירושלים המזרחית

לקט בנושא סגירת כנסיית הקבר:

"וואגי'ה נוסייבה, שומר הסף ומחזיק המפתחות של כנסיית הקבר הקדוש בעיר העתיקה בירושלים, מסביר כיצד הרשויות הישראליות רוצות להטיל מיסים על הכנסיות. נוסייבה אומר כי 'הרשויות הישראליות מנסות לשנות את הסטטוס קוו בירושלים. הכנסיות בארץ הקודש מעולם לא שילמו מיסים בזמן שהירדנים, הבריטים או העות'מאנים שלטו בפלסטין'. ראשי הכנסיות החליטו לסגור את כנסיית הקבר בירושלים ביום ראשון במחאה על החלטת הרשויות הישראליות להטיל מיסים על כנסיות נוצריות ועל נכסיהם בארץ הקודש."

– פרופיל הפייסבוק של נאסר עטאא

***
"היום הוא יום עצוב בגלל סגירת הכנסיות הנוצריות על רקע דרישת עיריית ירושלים לשלם מס רכוש על הכנסיות והמנזרים. הכנסייה היוונית-אורתודוכסית, הכנסייה הלטינית והכנסייה הארמנית סגרו את כל הכנסיות משום שהן לא מוכנות ולא מסכימות לשלם את המיסים המופקעים האלו.
ידוע כי כנסיית הקבר לא גובה שום תשלום בכניסה או עבור השימוש בבתי השימוש והמים, והיא גם מנקה את הרחבה ואת חלל הכנסייה. זאת, בהתאם לסטטוס קוו העות'מאני על פיו הכנסיות וכל מקום פולחן אחר פטורים מתשלום מיסים. הוראה זו הייתה תקפה תחת המנדט הבריטי, ממשלת פלסטין וירדן, אבל לאחר 49 שנה ראש עיריית ירושלים הנוכחי החליט על תשלום מה שמכונה 'ארנונה'.
לא יהיה מס על המקומות הקדושים, ולכן הגיעה אלינו הוראה מידי העדות [הנוצריות] לסגור את כנסיית הקבר."

– פרופיל הפייסבוק של וואג'יה נוסייבה

***

"אנו, בני העדה הלטינית בירושלים, אנשי כמורה וחילונים, בנציגות הכומר של עדתנו ומועצת העדה הנכבדה, כל מוסדותיה ומרכזיה, האגודות והפעילים שלה הפועלים בעיר העתיקה של אל-קודס, בבית חנינא, בית פגי, בית עניה, בית צפאפא ועמאוס, לאחר שעקבנו אחרי הצעדים הישראליים האחרונים שמטרתם לפגוע בנוכחותינו הנוצרית באל-קודס בירתנו הנצחית בפרט, ובאדמות הקדושות בכלל, אנו מגנים ומוקיעים בנחרצות את הפעולות הבלתי חוקיות הללו שמטרתן לפגוע בנוכחותינו הנוצרית, מתוך אמונה איתנה בצורך להגן על נוכחותינו הכנסייתית והנוצרית.
אנו תומכים ועומדים כתף אל כתף יחד עם כל ראשי הכנסיות בהחלטתם האמיצה לסגור את שערי כנסיית הקבר עד להודעה חדשה. כמו כן, אנו מזדהים עם כל אלו שמסרו את החלטתם המשותפת שהוכרזה ב- 25/02/2018 בישיבת העיתונאים שנערכה מול כנסיית הקבר הסגורה. ההחלטה הזו היא אך ורק כדי לעצור את ההחלטה הישראלית העושקת והמבישה.
במעמד זה אנו קוראים לכל חלקי האומה לעמוד יחד יד ביד ולהתנגד להחלטה הגסה הזו להטיל מיסים על הכנסיות ומוסדותיהן, ולא להתיר לממשלת ישראל להחרים ולגבות כסף מהנכסים ומהאדמות השייכות להקדשים הנוצריים והאסלאמיים. כמו כן, אנחנו קוראים ומפצירים בכל נכבדי מדינות העולם והארגונים הבינלאומיים לעמוד ולהגיש את התמיכה הנחוצה ולהילחם במדיניות הבלתי חוקית והמוטית הזו, שמטרתה להגדיל את הסבל והנטישה ולשים קץ לנוצרים.

[על החתום:]

– הכומר של העדה הלטינית באל-קודס, האב נירוואן נאסר אל-בנא
– האבות נציגי אל-קודס, האב נג'יב אבראהים-קודס והאב ברנרדו לאונד
– חברי מועצת הייסוד והמעבר של העדה
– מנהלי האגודות והמרכזים העדתיים
– ראשי וחברי [תנועת] הצופים הקתולים הערביים
– נשיא וחברי מסדר הנזירים הפרנציסקני החילוני
– נשיא וחברי הקומיטיום של כנסיית הקבר אל-קודס (הליגיו-מריה של ארץ הקודש)
– נשיא והנהלת אגודת הצדקה מאר מנסור
– הנהלות החינוך הנוצרי והנוער הכללי
– חברי ועדת העדה הפרטית והציבורית

25/02/2018"

– עמוד הפייסבוק של העדה הלטינית בירושלים

—–
הערת מערכת 0202:
וואג'יה נוסייבה הוא האפוטרופוס ומחזיק המפתחות בכנסיית הקבר.
לפוסט קודם על סגירת כנסיית הקבר, ראו: https://goo.gl/k7DfzM.

#כנסיית_הקבר #ארנונה #עיריית_ירושלים #לטינים

Wajeeh Nuseibeh Nusseibeh, the door keeper and the custodian of keys of the church of the Holy Sepulchre in the old city of Jerusalem explain how the Israeli authority wants to impose taxes on the churches, Nusseibeh says “the Israeli authority aim to change the statuesque in jerusalem, the churches in the holy land never paid taxes during the Jordanian, British and othman era in Palestine“
Heads of Christian churches decided to close the church of the Holy Sepulcher in Jerusalem in Sunday to Protest Israeli authority decision to impose taxes on Christian church’s and its properties in the holy land .

https://goo.gl/x9Bdag

**
الْيَوْمَ يوم حزن بسبب إغلاق الكنائس المسيحية وذلك بسبب مطالبة بلدية القدس بدفع ضريبة الممتلكات على الكنائس والأديرة وقد اتخذت بطريركية الروم الأورثوذكس و اللاتين والأرمن باغلاق جميع الكنائس لعدم رضاها وموافقتها على دفع هذه الضرائب الباهظة . من المعلوم ان كنيسة القيامة لا تأخذ أي مبلغ مالي مقابل الدخول اليها و كذلك يستخدمون المراحيض و المياه من دون مقابل و الكنيسة تقوم بتنظيف الساحات وداخل الكنيسة وهذا حسب الاستاتيكو العثماني الكنائس لا تدفع الضرائب وأي مكان اخر للعبادة . وهذا الامر كان ساري المفعول في عهد الانتداب البريطاني وحكومة فلسطين والأردن ، ولكن بعد ٤٩ عاما قرر رئيس بلدية القدس الحالي بدفع ما يسمى بالارنونا. اَي الضريبة على المقدسات و جاءنا امر من الطوائف باغلاق كنيسة القيامة

https://goo.gl/x5jeOQ

**
[הטקסט בתמונה בתגובה הראשונה]
https://goo.gl/Dc4X5M

https://www.facebook.com/1403064266655095/posts/1804433589851492