Points of Views
From Jerusalem
Points of Views
המשך Continue
רוצים לדעת מי אנחנו?

0202 – מבט מירושלים המזרחית

"המופתי הכללי הזהיר מפני ההשלכות המסוכנות של העברת השגרירות האמריקאית לאל-קודס:

המופתי הכללי של אל-קודס ופלסטין והח'טיב של מסגד אל-אקצא המבורך, השיח' מוחמד חוסיין, הזהיר מהסכנה הטמונה בהחלטת הממשל האמריקאי להעביר את מקום השגרירות שלו לאל-קודס הכבושה שקבעה את המעבר ליום הזיכרון של הנכבה הפלסטינית. הדבר מעיד על יהירותם של אלו המצדדים בכיבוש ושוקדים על גרימת עוול לעם הפלסטיני ולמקומותיו הקדושים ומהווה התקפה מובהקת על הסוגיה הפלסטינית וניסיון לחסל אותה.
המופתי הדגיש בהודעתו ביום ראשון כי העושק הזה איננו חוקי ויביא לתוצאות מסוכנות בהן יישא הממשל האמריקאי. המופתי הבהיר כי העברת השגרירות האמריקאית לאל-קודס, אם אכן תתרחש, לא תהיה התקפה על הפלסטינים לבדם כי אם התקפה מובהקת על הערבים והמוסלמים בכל רחבי העולם. כמו כן, היא תהיה סתירה של כל האמנות וההתחייבויות הבינלאומיות שרואות באל-קודס אדמה כבושה והיא לא תשרת את השלום והביטחון באזור אלא תגרור אותו למלחמות, אנרכיה וחוסר יציבות.
השיח' חוסיין הוסיף כי כל המקדסים [ירושלמים-ערבים], הפלסטינים, הערבים והמוסלמים לעולם לא יכנעו להתקפה גסה זו אלא יקריבו את כל היקר להם כדי לעמוד בפני העקשנות האמריקאית, שבגינה באים על בני עמנו אסונות בזה אחר זה: החל מהאסון של העברת השגרירות האמריקאית לאל-קודס, דרך הלחצים לסגור את אונר"א וחיסול סוגיית הפליטים וכלה במחיקתה המוחלטת של סוגיית [זכות] השיבה.
המופתי הכללי שיבח את ההחלטות והעמדות האמיצות של ההנהגה הפלסטינית, ובראשה הנשיא מחמוד עבאס [אבו-מאזן], אשר משקיעה מאמצים להתנגד להתקפה האכזרית הזאת על העם הפלסטיני ועל מקומותיו הקדושים.
כמו כן, הוא קרא למנהיגים הערבים והמוסלמים, לעמיהם, לחכמיהם, למכובדיהם ולשוחרי השלום בעולם לעמוד יחד כדי לבטל את הנטייה האמריקאית לטובת הכיבוש, אשר מזעזעת את הביטחון והיציבות באזור וגוררת אותו אל חורבן ואל הלא-נודע."

– פלסטין טיוי

#הכרזת_טראמפ #העברת_השגרירות #אל_אקצא

المفتي العام يحذر من التداعيات الخطيرة لنقل السفارة الأميركية إلى القدس

حذر المفتي العام للقدس والديار الفلسطينية، وخطيب المسجد الأقصى المبارك الشيخ محمد حسين، من خطورة قرار الإدارة الأميركية نقل مقر سفارتها إلى القدس المحتلة، والذي حددت فيه ذكرى النكبة الفلسطينية موعداً لذلك، ما يشير إلى البجاحة التي وصل إليها المتحيزون للاحتلال ممعنين في ظلم الشعب الفلسطيني ومقدساته، والاعتداء الصارخ على القضية الفلسطينية، في محاولة لتصفيتها.
وأكد المفتي، في بيان اليوم الأحد، أن هذا التعسف غير قانوني، وسيؤدي إلى عواقب خطيرة تتحمل وزرها الإدارة الأميركية.
وبيّن أن نقل السفارة الأميركية إلى القدس، إن حصل، لن يكون اعتداء على الفلسطينيين وحدهم، بل هو اعتداء صارخ على العرب والمسلمين في أنحاء العالم، وينافي المواثيق والمعاهدات الدولية كافة، التي تعتبر القدس أرضاً محتلة، ولن يخدم السلام والأمن في المنطقة، بل سيجرها إلى ويلات الحروب والفوضى وعدم الاستقرار.
وأضاف الشيخ حسين أن المقدسيين والفلسطينيين والعرب والمسلمين كافة، لن يرضخوا لهذا الاعتداء السافر، وسوف يبذلون الغالي والنفيس من أجل الوقوف في وجه التعنت الأميركي، الذي تتوالى على أبناء شعبنا النكبات بسببه؛ فمن نكبة نقل السفارة الأميركية إلى القدس، إلى الضغط لإلغاء وكالة الأمم المتحدة لغوث وتشغيل اللاجئين الفلسطينيين "الأونروا"، وتصفية قضية اللاجئين، وشطب ملف العودة إلى الأبد.
وأثنى المفتي العام على القرارات والمواقف الشجاعة للقيادة الفلسطينية، وعلى رأسها الرئيس محمود عباس، التي تبذل الجهود للتصدي لهذه الهجمة الشرسة ضد الشعب الفلسطيني ومقدساته.
ودعا قادة العرب والمسلمين وشعوبهم وعلماءهم والشرفاء ومحبي السلام في العالم، إلى الوقوف صفاً واحداً لإلغاء التوجه الأميركي المنحاز للاحتلال، والذي يزعزع الأمن والاستقرار في المنطقة، ويجرها إلى المجهول والدمار.
https://goo.gl/vS6B8V

https://www.facebook.com/1403064266655095/posts/1804004526561065