Points of Views
From Jerusalem
Points of Views
המשך Continue
רוצים לדעת מי אנחנו?

0202 – מבט מירושלים המזרחית

"הכנסיות מחרימות אירוע של עיריית הכיבוש בירושלים

"אל-קודס דוט קום" – בכירים בכנסייה בירושלים החליטו להחרים אירוע קבלת פנים של עיריית הכיבוש בירושלים, לאחר שרשויות הכיבוש הטילו מיסים על מוסדות ונכסים נוצריים של הכנסייה בארץ הקודש הפלסטינית.

הכומר דיוויד גריניה, בכיר פרנציסקני בארץ הקודש, אמר כי החלטת הכנסיות להחרים את האירוע לשנה החדשה שעורך ניר ברקת ראש עיריית הכיבוש בירושלים, הינה החלטה חסרת תקדים.

עיריית הכיבוש מצידה הודיעה מוקדם יותר החודש כי היא נחושה להטיל מיסים על נכסי הכנסיות.

דבר זה הפתיע את בכירי הכנסייה, שהוציאו ביום חמישי הצהרה משותפת על כך שצעד זה נוגד את הסטטוס קוו ההיסטורי בין הכנסיות בירושלים הקדושה ובין הרשויות האזרחיות לאורך השנים.

13 מראשי הכנסיות, ביניהן הכנסייה הקתולית, היוונית אורתודוכסית, הארמנית והאנגליקנית, טענו כי צעד זה פוגע ביכולתם לבצע את עבודתם, שאינה רק ענייני דת אלא גם מתן שירותים סוציאליים לנזקקים.

חשבונות הבנק של חלק מהכנסיות הוקפאו, והעירייה מעריכה כי סך החובות של 887 מהנכסים השייכים לכנסיות השונות מסתכמים בכ-700 מיליון ש"ח (יותר מ-190 מיליון דולר).

הכומר וולפגנג שמידט, בארגון הפרוטסטנטי הגרמני "ארץ הקודש", שהפעולות של העירייה לא נעשו בתיאום איתם. שמידט קרא להחרים את האירוע של העירייה כאות הזדהות עם הכנסיות בירושלים. כמו כן אמר לסוכנות 'פראנס פרס': "אי אפשר להמשיך כאילו הכל כרגיל עם הגישה הזו", ואמר שנציגים של הכנסיות ייפגשו עם בכירים בעירייה בשבוע הבא כדי לדון בנושא".

– אל-קודס

—–
הערת מערכת 0202:
לידיעה קודמת בנושא, ראו: https://goo.gl/18gFf4

#נצרות #מיסים #עיריית_ירושלים

الكنائس تقاطع حفلا لبلدية الاحتلال في القدس

القدس- "القدس" دوت كوم- قرر مسؤولون كنسيون في القدس مقاطعة حفل استقبال تقيمه بلدية الاحتلال في مدينة القدس، وذلك بسبب فرض سلطات الاحتلال ضرائب على المؤسسات والاملاك المسيحية والكنسية في الاراضي الفلسطينية المقدسة.

واعلن الاب دافيد غرينيه، وهو مسؤول فرانسيسكاني رفيع في الاراضي المقدسة ان قرار الكنائس مقاطعة حفل استقبال العام الجديد الذي يقيمهرئيس بلدية الاحتلال في مدينة القدس نير بركات، هو "غير مسبوق".

وكانت بلدية الاحتلال في القدس اعلنت في وقت سابق الشهر الجاري اعتزامها فرض جباية ضرائب الاملاك الكنيسة.

وفاجأت هذه الخطوة المسؤولين الكنسيين، الذين اصدروا بيانا مشتركا الخميس قائلين ان الاجراء "يخالف الموقف التاريخي بين الكنائس في مدينة القدس المقدسة، والسلطات المدنية عبر القرون".

واعلن 13 من رؤساء الكنائس، بينهم الكاثوليك والروم الارثوذكس والارمن والانجيليون وغيرهم ان هذا الاجراء يشكل "خطرا" على قدرتهم على القيام بعملهم الذي لا يشمل العمل الديني فحسب، بل ايضا الخدمات الاجتماعية للمحتاجين.

وتم تجميد حسابات البنوك التابعة لعدد من الكنائس.

وتقدر البلدية ديون 887 من الاصول المملوكة للكنائس المختلفة بقيمة نحو 700 مليون شيكل (اكثر من 190 مليون دولار اميركي).

من جانبه، أكد فولفغانغ شميت، وهو مسؤول في مؤسسة الاراضي المقدسة البروتستانتية الالمانية، ان تحرك البلدية لم يتم تنسيقه معهم.

ودعا الى مقاطعة حفل البلدية "تضامنا مع كنائس القدس".

وقال شميت في رد مكتوب لوكالة فرانس برس "لا يمكننا القيام بعملنا كالمعتاد بعد مثل هذه المقاربة" موضحا ان ممثلين للكنائس سيجتمعون مع مسؤولين في البلدية الاسبوع المقبل حول هذه القضية.

https://goo.gl/F13sK3

https://www.facebook.com/1403064266655095/posts/1800072840287567