Points of Views
From Jerusalem
Points of Views
המשך Continue
רוצים לדעת מי אנחנו?

ועד ההורים המרכזי של ירושלים כתבו בעמוד הפייסבוק שלהם על סדר העדיפויות בבתי הספר כיום:

ועד ההורים המרכזי של ירושלים כתבו בעמוד הפייסבוק שלהם על סדר העדיפויות בבתי הספר כיום:

"סדר העדיפות בבתי הספר שלנו הפך להיות כזה:
ראשית, פעילויות ואירועים.
שנית, ימי זיכרון.
שלישית, טיולים וסיורים.
ובמקום הרביעי, בסוף, מגיע העניין בחינוך!"

בנוסף הם מתלוננים על הדרישות המוגזמות מההורים:
"בבתי הספר שלנו כיום, הוצאות על אירועים ופעילויות הפכו להוצאה כבדה שמוטלת על ההורים.
קניית דברים למסיבות אינסופיות, פריטים לאירועים כמו בגדים ודברים שלא נגמרים.. עד מתי זה ימשיך כך?!"

💬 חלק גדול מהתגובות הביעו תמיכה לטענות 💬
– "כן זה נכון. יותר גרוע מזה שאתה רואה שהכל זה שופוני של מי עשה את הפעילויות האלה, איזה בית ספר עשה יותר ומי כותב סיסמאות ומתפאר בתיעוד ובדיבורים מתחנחנים כאילו שהוא משלם מהכסף שלו. וכל זה כדי לשים מסכה ולהסתיר את מה שגרוע, והחינוך הולך ומדרדר והופך מגרוע לרע. מקווה שההורים יתעוררו וישכחו מסיסמאות השקריים."
– "תוסיף לזה את ההתעקשות על קוד לבוש בית ספרי."
– "מה שיותר גרוע מזה, זו התמקדות בתלמידים המצטיינים והטובים ששולטים בפעילויות הללו, מניעת מפגשי הכשרה בסיסיים, וכו'.. ומצד שני דחיקת תלמידים בעלי הישגים נמוכים לשוליים. זהו אובדן מכאן ומכאן… לצערי"
– "נכון, בתקופה האחרונה זה מה שמודגש בחינוך, הם מעוניינים בהכנסת הבגרות לתוכנית הלימודים!"
-"נכון! ההורים מופקדים להכין מחקרים, פעילויות וכל מיני אמצעים חינוכיים בשביל הילדים. האמא מתעסקת במחשב. ואני לא מבינה כשהם מבקשים מחקר מילד בכיתה ג' או ד', מה הוא יודע על מחקר? זה גרוע."
– "זהו בדיוק! כל שבוע יש אירוע אחר, מסיבות ובקשות אחרות, והלוואי והילדים היו משתמשים בזה בכלל! זה בנוסף לכך שהבקשות תמיד מגיעות יום לפני האירוע, ועוד הרבה דברים לא נגמרים .."
– "הגננת ביקשה מכל תלמיד בגן בקבוק שמן זית, ליטר וחצי, לפעילות עונת הזיתים! וכל הבקבוקים נשארו אצלה, אז היא קיבלה מהילדים פח שמן למשפחתה בחינם 🤣🤣"

💬 זווית ראייה אחרת שעלתה בתגובות 💬
– "כל האמור לעיל אינו נפרד מהחינוך. באמצעות פעילויות מתרחשת למידה, גם על ידי הקמת אירועים מתרחשת למידה, וגם דרך סיורים מתרחשת למידה.."
– "ואם הפעילות, האירוע, הסיור ואפילו הקמת יום זיכרון תומכים במטרה חינוכית. אז איפה הבעיה? הדבר החשוב הוא שישתמשו בכל זה בצורה ובגישה הנכונה."
– "החינוך לא כמו שהוא היה פעם, כי ההורים לא מסוגלים להתמודד עם ילדיהם בגלל כל הפינוק שיש היום. הם אינם שולטים. בתי ספר, מתחילת היום ועד סופו, מנסים לפתור את הבעיות של ילדיהם, מחשש שרגשותיהם ייפגעו.
המורה צריך לחזור לכבוד שהיה לו ולהערכה שהייתה כלפיו, בלי שיקבל תלונות על כל מילה שהוא מבטא! אם הוא מלמד, זה לא מוצא חן בעיניהם, ואם הוא לא מלמד הם מתלוננים מרוב הפעילויות!
לידיעתכם, הפעילויות הן למען פריקת האנרגיה של התלמידים וסיפוק צרכיהם, לפי בקשת ההורים עצמם, שמאסו בהוראה."

◀️ מקורות:
https://did.li/xozCN
https://did.li/Oz2fT
📷/🎥 קרדיט צילום: Goole / Flicker

#חינוך #ועד_הורים

הערות מערכת 0202:
[1] השימוש בתמונה/סרטון נעשה בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים. בעל הזכויות מוזמן לפנות אלינו ולבקש שנסיר את התמונה או לשם קבלת קרדיט.

@img td:`https://scontent-mia3-2.xx.fbcdn.net/v/t39.30808-6/318971002_207983811616412_169186873913158310_n.jpg?stp=dst-jpg_s720x720&_nc_cat=109&ccb=1-7&_nc_sid=8024bb&_nc_ohc=ubtgfhE2uvsAX_2Gpj2&_nc_ht=scontent-mia3-2.xx&edm=AKIiGfEEAAAA&oh=00_AfBgQVJI8tQWkTILD5GlIqcjJ87Hk_Bd_13FB9hA-2cniA&oe=639685D9`@


https://www.facebook.com/193227666425360/posts/207983941616399