Points of Views
From Jerusalem
Points of Views
המשך Continue
רוצים לדעת מי אנחנו?

שלג ביוני?

שלג ביוני?

העמוד שלנו פועל כבר כמה שנים, ככה שלפעמים אנחנו יכולים לשים לב לתופעות או אירועים שחוזרים על עצמם מדי שנה. אחד מהאירועים הבולטים, שתמיד גורר אחריו גל של גינויים וביקורת (שכנראה לא משנים הרבה במציאות), הוא קריעת ספרי הלימוד על ידי התלמידים והתלמידות שסיימו את הלימודים ופיזורם ברחובות העיר.

מה לעשות, כנראה שמסורות מוצלחות (בעיני ילדים) קשה לשבור, וברור שמי שסובל הכי הרבה מהתופעה הזו אלו האנשים שצריכים לנקות אחר כך. כך נכתב בפוסט שפורסם בדף של אגף התלונות בכפר עקב [1]:

"מסר למורים ולמורות בבתי הספר בכפר עקב:
עם סיום שנת הלימודים תלמידי בית הספר קורעים את הספרים ואת הניירות שלהם ומשליכים אותם ברחוב. זה מעיד על חוסר המודעות של התלמידים בעניין ניקיון השכונה, אהבת השכונה ואהבת החינוך ובית הספר.
צריך להעלות את המודעות של הילדים לעניין הזה. מורי ומורות בית הספר והורי התלמידים – כולכם רועים, וכולכם אחראים על הצאן שלכם.
זו בקשת טובה ולא פקודה."

💬תרגום תגובות נבחרות💬
– "תהיו בריאים. וואלה אני לא חייב להמשיך לעייף אתכם עם אנשים ומשפחות שלא יודעים לחנך. אם הייתי במקומכם הייתי מתקשר לבית הספר ואומר להם להביא את התלמידים וההורים שלהם שינקו את האזור שלהם. המחנך צריך לחנך בכל מקום. וההורים צריכים לחנך את הילדים שלהם."
– "זה מה שמלמדים אותם בבתי הספר – איך לזרוק את הזבל שלך ברחוב. זה שיעור שהם לומדים בבית הספר כי אנחנו עם מתורבת."
– "נכון שהצוות החינוכי צריך להדריך את התלמידים לשמור על הניקיון, אבל זה צריך גם לבוא מכל ההורים – לחנך את הילדים שלהם להתנהגויות נכונות, ולאסור על התנהגויות רעות שפוגעות בסביבה ובחברה."
– "זה לא קורה רק בכפר עקב, בכל השכונות זה אותו דבר. המורה שלנו נהג לומר – שלג לבן ביוני."
– "צריך להחזיר את ספרי הלימוד לבית הספר לפני שניגשים למבחן, ושבית הספר ייפטר מהם בדרך הנכונה. ברוב הספרים כתוב "בשם אללה הרחמן והרחום", ואסור לזרוק אותם לפח."

◀️ מקור: המרכז הקהילתי כפר עקב – אגף התלונות
📷קרדיט צילום: המרכז הקהילתי כפר עקב – אגף התלונות

#תשתיות #ניוון_ערכי

👇👇 הפניות למקורות בתגובות 👇👇
——
رسالة موجهة الى معلمين ومعلمات المدارس في كفر عقب
بعد إنتهاء العام الدراسي يقوم طلاب المدارس بتمزيق الكتب والأوراق ورميها في الشارع وهذا يدل على عدم وعي الطلاب بمسألة نظافة المنطقة وحب المنطقة وحب التعليم والمدرسة ، يجب توعية الطلاب من قبل معلمين ومعلمات المدرسة وأهالي الطلاب فكلكم راعٍ وكلكم مسؤول عن رعيته ، هذا فضلاً وليس أمراً .

💬 من التعليقات 💬
– يعطيك العافيه والله مش مجبور اضل اتعب حالك مع ناس بجم اهلهم ما عرفوا يربوهم.. لو انا محلك بدق على المدرسة وبحكيلهم خلي طلابكم مع أهلهم يجوا ينظفوا خمتهم.. المتربي بكون مربى وين مكان … والاهل المفروض يوعوا اولادهم ..
– هيذ بعلموهم في المدارس كيف بتخلص ارمي ازبالتك في اشارع هذا درس بيخذو في المدرسه النو شعب حضاري
– صحيح توجيه الطلاب للحفاظ على النظافة من خلال الهيئة التدريسية واجب كما هو ملزم من جميع الاهالي توعية اولادهم للسلوكيات المقبولة ونبذ السلوكيات السيئة المسيئة للبيئة والمجتمع .
– مش بكفر غقب وحدها كل المناطق نفس الاشي ، استاذنا كان يقول ،، الثلج الابيض في حزيران
– المفروض يتم تسليم الكتاب قبل تقديم الامتحان للمدرسة والمدرسة تتخلص منهم بالطريقة الصحيحة لأن معظم الكتب فيهم بسم الله الرحمن الرحيم وحرام الكتب تنكب في الزبالة

@img td:`https://scontent-iad3-1.xx.fbcdn.net/v/t39.30808-6/285522405_2851243248503849_2002241469812706051_n.jpg?stp=dst-jpg_s720x720&_nc_cat=101&ccb=1-7&_nc_sid=8024bb&_nc_ohc=U-wdpX9tzB8AX_CqpOz&_nc_ht=scontent-iad3-1.xx&edm=AKIiGfEEAAAA&oh=00_AT9W91aOioV87AQuQWKTzoR6iI8T39YqBtrSi_bpAXrAhw&oe=629DB2F9`@


https://www.facebook.com/1403064266655095/posts/2851243581837149/