Points of Views
From Jerusalem
Points of Views
המשך Continue
רוצים לדעת מי אנחנו?

סקר על איכות החינוך במזרח ירושלים

סקר על איכות החינוך במזרח ירושלים

בעמוד הפייסבוק הרשמי של ראש העיר משה לאון, התפרסם השבוע לינק לסקר ממוחשב סביב איכות החינוך בבתי הספר בעיר [1]: "ספרו לנו עד כמה אתם מרוצים מבית הספר שבו לומדים הילדים שלכם, ברמה החינוכית, הלימודית והאישית. מה הייתם רוצים לשנות?"

💬 תרגום תגובות נבחרות 💬
– "למרבה הצער, בתי הספר של העירייה יפים וחדשים אבל הם זקוקים לצוות חינוכי. המורים בבתי הספר של העירייה דואגים רק למשכורת בסוף החודש."
– "הבעיה היא במשפחות ולא במורים, [שמספקות] סביבה לא טובה ולא חינוכית. [הבעיה גם] בילדים עצמם שלא רוצים ללמוד. הבעיה לא במורים."
– "מילאתי את השאלון, והלוואי שתתייחסו לדברים ברצינות, כדי להבטיח את טובת התלמידים."
– "בתי הספר שלנו במזרח ירושלים מתמקדים בפעילות חוץ בית ספריות בצורה כל כך אינטנסיבית, על חשבון הזמן שמוקדש לחינוך שיטתי ובסיסי!!! הלימודים הרגילים נדחקים לשוליים, והנתונים והתוצאות מבישות!!"
– "אני בחיים לא אחשוב אפילו על לרשום את הילדים שלי לבתי ספר של העירייה. כי בלי עין הרע אפשר לראות מה הם בתי הספר ומה איכות התלמידים."
– "בבתי הספר לבנות לא צריך לגעת. הבעיה היא בבתי הספר לבנים. אין מספיק בתי ספר, במיוחד באזור של ג'בל מוכבר, ורמת הלימוד בבתי הספר לבנים באזור הזה נמוכה. אנחנו מבקשים לבנות בתי ספר לבנים, במיוחד חטיבות ביניים."
– "בתי הספר מצוינים וצוות המורים בהם מעולה, אבל יש תלמידים עם קשיים [לימודיים] שמשולבים עם תלמידי הכיתה. אתם מעודדים שילוב של התלמידים האלה, אבל במציאות הקבוצה הזאת הורסת לתלמידי הכיתה. עדיף שהם ילמדו בהפרדה משאר התלמידים, ושיהיו להם כיתות מיוחדות עם מורים שמתמחים בזה כדי לקדם אותם מבחינה לימודית וחינוכית. הרבה הורים מתלוננים על חלק מהתלמידים בכיתות [של הילדים שלהם] כי הם הסיבה להתדרדרות הלימודית של שאר התלמידים ולהתפזרות שלהם בשיעורים."

◀️ מקור: עמוד הפייסבוק של ראש עיריית ירושלים בערבית
📷 קרדיט צילום: פלאש 90

#חינוך #קהילה

👇👇 הפניות למקורות בתגובות 👇👇

———–
💬 من التعليقات 💬
– للاسف الشديد مدارس البلديه بناها جميل وحديث ولكن تفتقر لكوادر تعليمي معلم المدرسه الي تابع للبلديه هموه معاش اخر الشهر
– المشكله بالاهل مش بالمعلمين بيئه صعبه وغير تربويه وبالاولاد نفسهم لأنهم بدهمش يتعلموا مش بالمعلمين المشكله
– تم تعبئة الاستبيان ويا رب تاخذوا الامور بشكل جدي بما يضمن مصلحة الطالب
– تُركز مدارسنا في شرقي القدس على الفعاليات اللامنهجية بشكل مكثف يوشك ان يلتهم جل الوقت الذي يتوفر للتعليم المنهجي والأساسي … !!! التعليم المنهجي شبه مهمّش ومعطيات ونتائج مخجلة … !!!
– ولا بحياتي بفكر اسجل ولادي بمدارس بلدية. لانه ما شاء الله شايفين ايش المدارس وايش نوعية الطلاب
– مدارس الاناث لا غبار عليها المشكلة في مدارس الذكور لا يوجد مدارس كافية وأخص الذكر منطقة جبل المكبر ومستوى التدريس في مدارس الذكور القريبة من المنطقة متدني نرجو أن نبني مدارس للذكور خاصة للمرحلة الإعدادية
– المدارس ممتازة وتضم هيئة تدريسية ممتازة ولكن نوعية الطلاب هم من ذوي الصعوبات والمندمجين مع أولاد الصف – أنتم تنادون إلى دمج الطلاب ولكن في الواقع هؤلاء الفئة تخرب على طلاب الصف فحبذا لو يتم فصلهم عن بقية الطلاب وايجاد صفوف خاصة لهم مع معلمين متخصصين لحالتهم لننهض بالطلاب تعليميا وأخلاقيا – الكثير من الأهالي يشكون من بعض طلاب صفهم لأنهم سبب التدهور التعليمي لبقية الطلاب وتشتتهم أثناء الدرس

@img td:`https://scontent-ort2-2.xx.fbcdn.net/v/t39.30808-6/280180083_2835646303396877_5262906819309397620_n.jpg?stp=dst-jpg_p480x480&_nc_cat=101&ccb=1-6&_nc_sid=8024bb&_nc_ohc=ZADPFms7ziYAX8q-WnO&_nc_ht=scontent-ort2-2.xx&edm=AKIiGfEEAAAA&oh=00_AT-Ort6JFgZGAA_i42RQzNNIF5Pn5nZyICV-jg6vGpUyfQ&oe=62859264`@


https://www.facebook.com/1403064266655095/posts/2835646543396853/