בכל עיר יש מזבלה, והם הזבל של העיר
אתמול בערב, ערכה עיריית ירושלים סעודת איפטאר בנוכחות ראש העיר משה ליאון, שאירח קבוצה של דמויות חשובות ממזרח ירושלים – מוח'תארים, מנהלי מרכזים קהילתיים ופעילים חברתיים. בפוסט שהתפרסם מטעם ראש העיר, נכתב כי הסעודה כללה דיון אודות הדרכים לשיפור החיים במזרח העיר, וברכות מטעם ראש העיר לרגל חג הרמדאן [1].
כזכור, מרבית מהתגובות לפוסטים של ראש העיר נכתבות בקונוטציה די שלילית, ומצביעות בדרך כלל על הכשלים של העירייה:
– "אלוהים ישמור. תנסי להפחית את הנוכחות שלך ושל דומיך והעיר תהיה בסדר."
– "הגברת את כמות הקנסות, את הריסת הבתים, את הרחובות הצרים, ונתת שטחים ענקיים למגזר היהודי בירושלים, שיכולים להחנות את המכוניות שלהם בשקט – מול הבתים שלהם ובתי הספר שלהם – בניגוד לבתי הספר הערבים ."
– "התשלום על האיפטאר הזה הוא על חשבון הקנסות שאתה מטיל על האנשים, והדו"חות שמגיעים לבעליהם רק אחרי שמטילים עליהם קנסות ועיקולים בבנקים."
– "האשמה היא על המטורללים שיושבים איתך."
בפוסט שפורסם על ידי פעיל חברתי מזרח ירושלמי, ששיתף את הפוסט של ראש העיר, כונו המוזמנים ממזרח ירושלים "חבורה של ערסים" [2]. בתגובות, הגולשים כתבו כי "אלה אותם זבלים כל שנה", והוסיפו:
– "נשבע, אני לא מכיר אף אחד מהם. אם מישהו מהם מוכר תגידו את השם שלו ונפרסם אותו."
– "לרגל חודש רמדאן חחחחח. אח שלי, כואב לנו לראות את חודש ההוצאות להורג הזה, של הצעירים והנשים שלנו. בקרוב ההוצאה להורג שלהם. שאללה ינקום בכל בוגד ומשת"פ."
– "אם יש תמונה טובה יותר של האנשים המסריחים [באירוע, תפרסמו] כדי שנוכל לירוק להם בדיוק לפנים."
– "בכל עיר יש מזבלה, והם הזבל של העיר. טפילים שחיים על הגוף של תושבי העיר."
📷 קרדיט צילום: ארנון בוסנאי
#רמדאן #עיריית_ירושלים
👇👇 הפניות למקורות בתגובות 👇👇
https://www.facebook.com/1403064266655095/posts/2815001212128053/