Points of Views
From Jerusalem
Points of Views
המשך Continue
רוצים לדעת מי אנחנו?

0202 – מבט מירושלים המזרחית

"[השביתה] לא כוללת את בתי הספר של הכפר, בשל החלטת איגוד ועדי ההורים… הלימודים כרגיל בכל בית הספר בג'בל אל-מוכבר.
אחרי שאם לתלמיד/ה תקפה וסטרה למורה בירושלים לפני כמה ימים.

[הפוסט המקורי]
יום שני ה-29.01.2018,
*שביתה בכל בתי הספר בעיר ירושלים*

הסתדרות המורים הודיעה ביום ראשון כי ביום שני ה-29.1.18 תתקיים שביתה מלאה בכל בתי הספר בעיר ירושלים ללא יוצא מן הכלל למשך השעתיים הראשונות של הלימודים. המורים והמורות יחלו את עבודתם בשעה עשר בבוקר, זאת בעקבות התקיפה בשבוע שעבר נגד מורה על ידי הורה של אחד התלמידים באחד מבתי הספר בעיר.

יפה בן דוד, מנכ"לית הסתדרות המורים, אמרה: 'לאחר ששמעתי עדויות קשות וחמורות מאוד מן העובדים במגזר החינוך בירושלים, הגעתי למסקנה כי הם נמצאים בסכנה וכי על מדינת ישראל להקדיש את המאמצים הנדרשים להגן עליהם [המורים] ולשמור על בתי הספר מפני התוקפים'.

בן דוד הוסיפה 'מה שמוצג בעיתונות ובתקשורת בעניין הוא חלק קטן מאוד ממה שנחשפים אליו המורים, שנתונים באופן יום יומי להתנכלויות, איומים והתקפות. אני קוראת בהזדמנות זו למדינת ישראל להגן על המורים בטרם יהיה מאוחר. במקביל אני קוראת למשטרת ישראל לחקור את התקיפה שהתרחשה בשבוע שעבר ולהביא את החשודה, אם התלמיד, לדין, במהירות האפשרית."

-אל-מוכבר נט

[תרגום תגובות נבחרות:]

-"זה בית ספר יהודי. לפני כמה זמן היה בבית צפאפא אותו דבר, למה בתי הספר והעירייה לא שבתו? מה, המורה הערבי שווה פחות? מה הקשר שלנו לנושא?"
-"למה ועד ההורים מתערב? הם ההורים, לא המורים!!"
-"למה שלא תהיו מחויבים להחלטת ההסתדרות? זו לא העירייה, חכמים שכמותכם. זה לא קשור לועד, אבל מה אני אגיד, אלה שוטים בהצטיינות."
-"בעבר האם הייתה מרביצה לילד ועומדת לצד המורה, לא משנה מה הייתה הסיבה… אבל היום הכול השתנה והמורה הפך לכלום, בלי שום חשיבות".

#חינוך #בתי_ספר #גבל_אלמוכבר

لا يشمل مدارس البلدة بعد قرار لجنة أولياء الأمور ..يوم الغد دوام عادي في كافة مدارس جبل المكبر…
بعد اعتداء وصفع والدة طالب/ة لمعلمة بالقدس قبل ايام…
👇🏻 👇🏻 👇🏻 👇🏻
غدا الاثنين 29.1.2018
*اضراب في جميع مدارس مدينة القدس.*
اعلنت نقابة المعلمين اليوم الاحد ان غدا الاثنين الموافق 29.1.18 سيكون اضراب شامل في كل المدارس في مدينة القدس دون استثناء خلال الساعتين التعليمتين الاولى والثانية. وسيبدأ المعلمين والمعلمات عملهم الساعة العاشرة صباحا وذلك في اعقاب الاعتداء الاسبوع الماضي على معلمة من قبل والدة احد الطلاب في احدى مدارس المدينة.
وقالت يافة بن دافيد السكرتيرة العامة لنقابة المعلمين الهستدروت "بعد سماعي لشهادات قاسية وصعبة جدا من قبل العاملين في مجال التدريس في القدس بت مقتنعه انهم فعلا في خطر وان على دولة اسرائيل ان تبذل الجهد المطلوب لحمايتهم وحماية حرمة المدارس من قبل المعتدين" واضافت بن دافيد "ما يتم نشره وغرضه في الصحافة والاعلام ما هو الا القليل جدا مما يتعرض له العاملين في سلك التعليم الذين يتعرضون يوميا لمضايقات وتهديدات واعتداءات وهذه فرصة لان ادعوا دولة اسرائيل بان تقوم بحماية المعلمين كل لا يكون متاخرا وبالمقابل ادعو شرطة اسرائيل بانهاء التحقيق في الاعتداء الذي كان الاسبوع الماضي وتقديم المشتبهة ام الطالب للمحاكمة باسرع وقت ممكن".

المدرسة يهوديه وقبل فترة نفس الامر صار في بيت صفافا ليش المدارس والبلدية ما اضربت ولا الاستاذ العربي رخيص شو علاقتنا بالموضوع
شو دخل لجنه اولياء الامور بالمعلمين هم اولياء امور الطلاب ولا الاساتزة !!!!
ليش ما تلتزموا بقرار النقابه، هاد مش البلديه يا فهمانين . ما خَص اللجنه ، بس شو بدي احكي اغبياء وبامتياز
ايام زمان كانت الام تضرب الابن وتوقف مع المعلمه شو ما كان سبب بس اليام هادي ختلف كل شيء المعلم اصبح لاشيء يذكر ولا يلو اي اهميه

https://goo.gl/zHPwcJ

https://www.facebook.com/1403064266655095/posts/1792672231027628