Points of Views
From Jerusalem
Points of Views
המשך Continue
רוצים לדעת מי אנחנו?

כתוב את הכותרת כאן

השר הפלסטיני לענייני ירושלים על ההתפתחויות האחרונות בעיר

השר הפלסטיני לענייני ירושלים על ההתפתחויות האחרונות בעיר

"אל-הדמי: "אנחנו בפתחה של מלחמה פתוחה בירושלים."
ירושלים – השר לענייני ירושלים [ברשות הפלסטינית], פאדי אל-הדמי, הזהיר מהסלמה ישראלית חסרת תקדים בירושלים, והצביע על כך שתושבי העיר ניצבים בפתחה של מלחמה פתוחה בכל תחומי החיים בעיר.
הוא אמר: "לא עובר יום אחד ללא החלטה, נוהל או הפרה ישראלית נגד המדינה ותושביה. האחרונה היא החלטת בית המשפט הישראלי להתיר לקבוצות יהודיות קיצוניות לערוך טקסים דתיים ברחבת [הר הבית] [1]."
הוא הוסיף: "מדובר בהתפתחות מסוכנת וחסרת תקדים. היא נובעת מכך שמשטרת הכיבוש מעלימה עין מקיצוניים שמבצעים טקסים יהודים דתיים כשהם פולשים למסגד אל-אקצא, זאת בנוסף לגידול הניכר במספר הפולשים למסגד."
אל-הדמי המשיך: "מה שקורה הוא הפרה בוטה ומסוכנת של הסטטוס קוו ההיסטורי שקיים במסגד אל-אקצא, שסוללת את הדרך לנסות לכפות חלוקת זמנים ואזורים במסגד אל-אקצא."
אל-הדמי ציין כי קיים תיאום מתמשך עם האחים בממלכת ירדן ההאשמית, דרך שגריר הממלכה בפלסטין, השגריר מוחמד אבו וונדי והאחראים בליגה הערבית, בנוגע להתקפות על מסגד אל-אקצא ועל העיר ירושלים.
השר לענייני ירושלים קרא למדינות הערביות והמוסלמיות לנקוד עמדה ברורה נוכח ההתקפה הפראית על העיר ירושלים ומסגד אל-אקצא.
הוא אמר: "ההחלטה הזאת הגיעה לאחר שעיריית הכיבוש התחילה להניח את היסודות להקמה של יותר מ-9,000 יחידות התנחלות חדשות על השטח של שדה התעופה הבינלאומי בקלנדיה [2], במקביל לחפירת מנהרה למתנחלים מתחת למחסום הצבאי בקלנדיה [3]."
הוא הוסיף: "ובמקביל, הושלם התכנון של ביצוע הפרויקט המתנחלי 1E, במזרח ירושלים, והקמה של אלפי יחידות התנחלות בהתנחלויות הקיימות בעיר כמו רמת שלמה, הר חומה, גבעת המטוס, גילה ועוד [4]."
הוא המשיך: "מה שקורה בשטח זה פעילות קדחתנית [שמטרתה] לבודד לחלוטין את מזרח ירושלים מהסביבה הפלסטינית שלה, על ידי [יצירת] חגורה מתנחלית [סביב השכונות הערביות]."
אל-הדמי הזכיר שכל ההתפתחויות האלה קורות במקביל להצעת תוכנית מתנחלית גדולה, כמו התוכנית של מרכז [מזרח] העיר [5] וחוק הסדרת [רישום הקרקעות במזרח ירושלים] [6].
השר לענייני ירושלים אמר: "החוקים האלה משמשים להפקעת עוד רכוש פלסטיני בעיר, [בנוסף] לחוק 'נכסי נפקדים' [7], ובאותו הזמן, למחוק את הסממנים הערבים והפלסטינים במזרח ירושלים."
הוא הוסיף: "במקביל, מתקיים ניסיון לכפות את תוכנית הלימודים הישראלית על התלמידים הפלסטינים בעיר, על מנת לעוות את ההיסטוריה הפלסטינית ולהפיץ תעמולה ישראלית."
אל-הדמי המשיך: "במסגרת הפרויקט הזה נמשכת תוכנית הטיהור האתני ברחבי העיר, ובמיוחד בשיח' ג'ראח ובסילוואן, באמצעות הסלמה מסוכנת [במספר] הריסות בתים."
השר לענייני ירושלים הדגיש כי מה שקורה דורש פעולה דחופה ומהירה מצד המדינות הערביות והמוסלמיות, מהקהילה הבינלאומית ומהממשל האמריקאי."

◀️ מקור: עמוד הפייסבוק "חומות העיר ירושלים"
📷 קרדיט צילום: ויקימדיה

—–
הערות מערכת 0202:
[1] לקריאת פוסט קודם בנושא, ראו: https://katzr.net/330149
[2] לקריאה נוספת על תוכנית הקמת השכונה החדשה בעטרות באתר 'ישראל היום', ראו: https://katzr.net/e67310
[3] לקריאת פוסט קודם בנושא, ראו: https://katzr.net/8e7d35 [4]'1E' הוא אזור ממזרח לירושלים בין צפון הגדה המערבית לדרומה. לקריאה נוספת באתר 'הארץ' ראו: https://katzr.net/494865
[4]'1E' הוא אזור ממזרח לירושלים בין צפון הגדה המערבית לדרומה. לקריאה נוספת באתר 'הארץ' ראו: https://katzr.net/494865
[5] במסגרת התוכנית מתוכננת בנייה מסיבית של דיור, בתי מלון בתי עסקים וכו'. עבור העירייה מדובר במקור לגאווה [ראו באתר העירייה: https://katzr.net/2186f3], אך חלק מתושבי מזרח ירושלים מתנגדים לתוכנית וטוענים כי "תשפיע לרעה על המסחר והכלכלה של האזור" ותחרים בפועל אדמות פלסטיניות לטובת העירייה [ראו בערבית באתר 'אל-קודס': https://katzr.net/178ef4].
[6] הכוונה לאישור יוזמתה של שרת המשפטים לשעבר, איילת שקד, להסדיר את הרישום בטאבו של קרקעות. לקריאה נוספת באתר 'כלכליסט', ראו: https://bit.ly/3FKtPxv
[7] חוק נכסי נפקדים הוא חוק המקנה למדינת ישראל את נכסיהם של מי שעזבו אותה לשטחיהן של מדינות עוינות במהלך מלחמת העצמאות. למידע נוסף על החוק באתר ויקיפדיה, ראו: https://katzr.net/446902

#הרשות_הפלסטינית #פוליטיקה

الهدمي: نحن أمام حرب مفتوحة على مصرعيها بالقدس
القدس- حذر وزير شؤون القدس فادي الهدمي من تصعيد إسرائيلي غير مسبوق في مدينة القدس مشيرا الى ان سكان المدينة باتوا أمام حرب مفتوحة في كل مناحي الحياة بالمدينة.
وقال: "لا يكاد يمر يوم واحد دون قرار أو إجراء أو انتهاك إسرائيلي ضد المدينة وسكانها واخرها قرار محكمة إسرائيلية بالسماح للجماعات اليهودية المتطرفة بأداء الطقوس الدينية في ساحاته".
وأضاف: "هذا تطور خطير وغير مسبوق وهو يأتي بعد أن باتت شرطة الاحتلال تغض الطرف عن قيام المتطرفين بأداء طقوس دينية يهودية خلال اقتحاماتهم للمسجد الأقصى بعد التزايد الملحوظ في أعداد المقتحمين للمسجد".
وتابع الهدمي: "ما يجري هو انتهاك فظ وخطير للوضع التاريخي القائم في المسجد الأقصى ويمهد الطريق لمحاولة فرض التقسيم الزماني والمكاني في المسجد الأقصى".
وأشار الهدمي الى تواصل التنسيق مع الأشقاء في المملكة الأردنية الهاشمية عبر سفير المملكة في فلسطين السفير محمد أبو وندي والمسؤولين في جامعة الدول العربية لمواجهة الاعتداءات على المسجد الأقصى ومدينة القدس.
ودعا وزير شؤون القدس الدول العربية والإسلامية الى وقفة جادة إزاء الهجمة الشرسة التي تتعرض لها مدينة القدس والمسجد الأقصى.
وقال: "جاء هذا القرار بعد أن شرعت بلدية الاحتلال بوضع الأسس لإقامة أكثر من 9000 وحدة استيطانية جديدة على أرض مطار القدس الدولي في قلنديا بالتزامن مع الشروع بشق نفق للمستوطنين أسفل حاجز قلنديا العسكري".
وأضاف: "وبالتزامن يتم الاعداد لتنفيذ المشروع الاستيطاني "إي واحد"، شرق القدس، وإقامة الاف الوحدات الاستيطانية في المستوطنات القائمة على أراضي المدينة بما فيها "رامات شلومو" و"هار حوماه" و"جفعات هاماتوس" و"غيلو" وغيرها".
وتابع: "ما يجري فعليا هو نشاط محموم لعزل القدس الشرقية نهائيا عن محيطها الفلسطيني من خلال حزام استيطاني".
وذكر الهدمي إن مجمل هذه التطورات تتزامن مع طرح مخطط استيطانية كبيرة بما فيها ما يسمى بمخطط مركز المدينة وقانون التسوية.
وقال وزير شؤون القدس: "يراد من هذه القوانين وضع مصادرة المزيد من الممتلكات الفلسطينية في المدينة عبر ما يسمى بقانون أملاك الغائبين وفي نفس الوقت طمس المعالم العربية والفلسطينية في مدينة القدس الشرقية".
وأضاف: "في نفس الوقت فإنه تجري محاولة فرض المناهج الإسرائيلية على الطلاب الفلسطينيين في المدينة بهدف تشويه التاريخ الفلسطيني والترويج للدعاية الإسرائيلية".
وتابع الهدمي: "وفي إطار المشروع ذاته تستمر مخططات التطهير العرقي في أحياء المدينة وبخاصة الشيخ جراح وسلوان مع التصعيد الخطير في عمليات هدم المنازل".
وشدد وزير شؤون القدس على ان ما يجري يستدعي التحرك العاجل والسريع من قبل الدول العربية والإسلامية والمجتمع الدولي والإدارة الأمريكية.

◀️ المصدر: اسوار مدينة القدس
📷 مصدر الصورة: Wikimedia
https://katzr.net/6e5db4

@img td:`https://scontent.fzty3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/245178258_2692661637695345_4865745647314624561_n.jpg?_nc_cat=101&ccb=1-5&_nc_sid=8024bb&_nc_ohc=XUM9RUArFbcAX-KUhwp&_nc_ht=scontent.fzty3-2.fna&edm=AKK4YLsEAAAA&oh=1ef20b5be9ccf1770de72f6c5b43e912&oe=618D5C26`@


https://www.facebook.com/1403064266655095/posts/2692662021028640/