Points of Views
From Jerusalem
Points of Views
המשך Continue
רוצים לדעת מי אנחנו?

העיתונאי אחמד אל-בודיירי על אי הסדר של החזרה ללימודים

העיתונאי אחמד אל-בודיירי על אי הסדר של החזרה ללימודים

"החזרה לבתי הספר, הבלבול עם הבדיקות והבלאגן בקבלת ההחלטות
בתחילת החודש התלמידים יחזרו לבתי הספר. חלק מאלו שמעל גיל 12 בירושלים צריכים חיסון וחלק לא צריכים. אנחנו לא יודעים מה נדרש [מאיתנו]! יש הרבה בלבול בהחלטות. העירייה הישראלית דורשת מבתי הספר במזרח ירושלים לערוך בדיקות, לפעמים הם אומרים עם מטוש ולפעמים הם אומרים סרולוגית.
הדבר הכי מבלבל הוא שנפתחו שלושה מרכזים [של בדיקות שפתוחות] רק יום אחד, בין השעות 09:00 ל-15:00, [שאמורות] לבדוק יותר מ-40 אלף ילדים בפעם אחת. יעני הדחיפות [במרכזים] יותר מסוכנות מהידבקות במגפה במרכזים עצמם! זה מזכיר עמידה [בתורים] מול משרד הפנים.
גם מנהלי בית הספר לא יודעים מה מותר ומה אסור מרוב כל ההוראות החדשות, וביום הראשון [ללימודים, סף] הלחץ שלהם יעמוד במבחן. [הם יבדקו] מי יכול להיכנס ומי לא יכול להיכנס, כמו קציני משטרה ללא מדים, למרות שזה בכלל לא התפקיד שלהם.
חלק מהמשפחות בכלל לא משוכנעות שהילדים שלהן צריכים להתחסן, וזו זכותם. הם לא רוצות לחסן [את הילדים] מעל גיל 12, אבל האם זה אמור למנוע מהם באופן שרירותי ללמוד!!
העירייה הישראלית עדיין דוחקת את מזרח ירושלים לשוליים, ונזכרת בנו [רק כשהיא מחלקת] דו"חות.
הדבר הכי מסוכן הוא המחלוקת החריפה שבין הרופאים סביב הבדיקות והיישום שלהן, כך שהדעות הרפואיות סותרות אחת את השנייה, ומבוססות על השערות ולא על מדע אמפירי. תלמידי בית הספר הם הבחירה הראשונה לבדיקת היעילות של כל החיסונים.
המשפחות מתלבטות אם להטיל ספק או לתמוך בחזרת ילדיהן לבית הספר, לאחר שנת לימודים כושלת של למידה מרחוק, שלא הייתה יעילה בכלל כפי שאומרות המשפחות.

💬 תרגום תגובות נבחרות 💬
– "טוב מה נעשה, אנחנו פוחדים לחסן את הילדים שלנו ופוחדים שהילדים שלנו ילמדו מרחוק."
– [בתגובה] "אני מתלבטת בין בית הספר לחיסון. אני לא רוצה לחסן את ילדי, למה מכריחים… בכנות אני נמצאת בקונפליקט בנושא."
– "אף אחד לא מסכים לחסן ילדים. אלה שמכריחים אותך לחסן את הבן שלך הם אנשים מקוללים. אללה יודע מה עומד מאחורי סיפור הקורונה הזאת."
– "אין סיכוי לדרוש הפגנה של שלום שתתנגד לחיסון ילדים… צריך שתהיה תנועה עממית כדי למנוע את הדבר המגוחך הזה. עם כל הכבוד שלי לרופאים…"

◀️ מקור: פרופיל הפייסבוק של אחמד אל-בודיירי
📷 קרדיט צילום: לא ידוע

—–
הערות מערכת 0202:
[1] לפוסט קודם אודות מרכזי הבדיקות הסרולוגיות במזרח ירושלים, ראו: https://katzr.net/3e75d3
[2] השימוש בתמונה נעשה בהתאם לסעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים. בעל הזכויות מוזמן לפנות אלינו ולבקש שנסיר את התמונה או לשם קבלת קרדיט.

#חינוך #בתי_ספר #חזרה_ללימודים #חיסונים

العودة للمدارس وتخبط الفحوصات وفوضى القرارات
في بداية الشهر يعود الطلبة للمدارس.. من هم فوق 12 عاما في القدس بحاجة لتطعيم ومن هم دون ذلك … لا ندري ما هو المطلوب !! تخبط كبير في القرارات فالبلدية الإسرائيلية تطالب المدارس في القدس الشرقية بإجراء فحص مرة يقولون مسحة ومرة اجسام مضادة ..
الأكثر فوضوية هو انه سيتم فتح ثلاث مراكز ليوم واحد فقط من الساعة 9-3 وذلك لاجراء فحص لاكثر من أربعين ألف طفل دفعة واحدة يعني التدافع سيكون اخطر من نقل العدوى في المراكز نفسها !! يذكرنا بوقفة الداخلي0629
مدراء المدارس أيضا غير مدركين لما هو مطلوب وما هو ممنوع جراء كل التعليمات الجديدة وفي اليوم الأول سيكونون تحت اختبار الضغط .. من يدخل ومن لا يدخل كضباط شرطة بلا زي وهو أصلا ليس دورهم ..
عدد من الأهالي أصلا غير مقتنع بتطعيم أطفالهم وهذا حقهم ولا يريدون تطعيم من هم فوق 12 سنة فهل هذا يعني منعهم من التعليم بشكل تعسفي !!
البلدية الإسرائيلية ماتزال تضع القدس الشرقية على هامش الاهتمام وفقط تتذكرنا بالمخالفات …
الأخطر هو الاختلاف الحاد بين الأطباء حول مجريات الفحص وتطبيقه والآراء الطبية المتناقضة القائمة على الظن وليس على العلم التجريبي .. وطلاب المدارس اول اختبار لنجاعة كل التطعيمات ..
الأهالي حائرون بين من يتشكك أو يسعى لعودة أولاده للمدرسة بعد عام دراسي فاشل في طريقة التعليم عن بعد التي لم تكن ناجعة اطلاقا كما يقول الأهالي

💬 من التعليقات 💬
– "شو نعمل طيب خايفين نطعم أولادنا وخايفين ان أولادنا يدرسوا عن بعد"
– [بتعليق:] "أنا محتاره بين المدرسه والتطعيم أنا ما بدي اطعم ولادي ليش الإجبار .. صراحه عندي صراع من الموضوع.."
– "ولا حدا يقبل بالتطعيم للاولاد . وما اي اشي بجبرك طعم ابنك هدول ملاعين والدين الله اعلم شو متخبي بقصه هالكورونا ."
– ما في امكانية للمطالبة بمظاهرة سلمية لرفض التطعيم للاطفال…. لازم يكون في حراك شعبي لمنع هاي المهزله. مع احترامي للاطباء….

◀️ المصدر: احمد البديري
📷 مصدر الصورة: مجهول
تم استخدام الصورة حسب بند 27 (أ) لقانون حقوق النشر. يحق لصاحب حقوق نشر هذه الصورة الطلب منا بالتوقف عن استخدام الصورة.
https://bit.ly/3gw4tIG

@img td:`https://scontent-iad3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.6435-9/239422588_2658031514491691_7799535176981109142_n.jpg?_nc_cat=111&ccb=1-5&_nc_sid=8024bb&_nc_ohc=t1rtBgLGqHMAX9aaA2L&_nc_ht=scontent-iad3-1.xx&edm=AKK4YLsEAAAA&oh=f89f04fe86049f3261d0e70c9974c08d&oe=614B8050`@

https://www.facebook.com/1403064266655095/posts/2658031814491661/