Points of Views
From Jerusalem
Points of Views
המשך Continue
רוצים לדעת מי אנחנו?

הארכיבישוף עטאללה חנא על חשיבותה של האחדות בין מוסלמים ונוצרים בחברה הפלסטינית

הארכיבישוף עטאללה חנא על חשיבותה של האחדות בין מוסלמים ונוצרים בחברה הפלסטינית

"כבוד הארכיבישוף עטאללה חנא: "אנו קוראים לכל המקדסים [המזרח ירושלמים] להרבות באחדות ולכידות, ולוותר על כל צורת שיח שמפיצה שנאה וכיתתיות בחברה שלנו."
אל-קודס [ירושלים] – כבוד הארכיבישוף עטאללה חנא, הארכיבישוף של סבסטיה מטעם הפטריארכיה היוונית-אורתודוכסית, קיבל את פני משלחת המקדסיים [שהגיעו] על מנת לדון במצב בעיר אל-קודס. כבוד הארכיבישוף בירך אותם לרגל בוא החג [חג הקורבן] ואיחל להם בריאות וכוח, על מנת שיהיו תמיד המגנים האמיתיים על עירנו הקדושה, על המקומות הקדושים שבה ועל ההקדשים המותקפים והמופקרים שלה.
כבודו אמר כי חשוב לשמור על שיתוף הפעולה ועל קשר אסלאמי-נוצרי על מנת להגן על אל-קודס בפרט ועל הסוגייה הפלסטינית בכלל, [והוסיף] כי זו הסוגייה של כולנו, הסוגייה של העם הפלסטיני האחד על כל חלקיו.
[כבודו הוסיף כי] חובה על כולנו להתבטא ולהתנגד לכל צורת שיח שנועדה להסית לפילוג ופיצול בחברה שלנו, ואמר כי האחדות והאחווה בינינו הן דבר חשוב מאוד, על מנת שנוכל להיות חזקים בהגנה על זכויותינו, עקרונותינו וסוגיותינו הלאומיות הצודקות.
[כבודו אמר כי] הנוצרים והפלסטינים משתייכים לאותה הארץ, והם דבקים בשורשים העמוקים שלהם באדמה שלה. למרות שהם הם מחזיקים באמונתם הנוצרית, הם גם מחזיקים במולדת שלהם המולדת הזו היא המולדת של כולנו, ופלסטין היא ארץ השלום, האהבה והאחווה, כמו שהיא ארץ ההקרבה, הקימה, המולד והאור.
חובה שנהיה יחד ובאופן שווה, כמו שתמיד היינו משפחה גדולה ומאוחדת, וחובה עלינו לעבוד על ליבו של כל אדם על מנת להכשיל את כל התוכניות החשודות בכך שמטרתן היא להפיץ תרבות של שנאה, קנאות וכיתתיות בחברה שלנו. זו תרבות פנימית שחשודה בכך שמטרתה היא לבזות את סוגיותינו הבסיסיות שעל כולנו להגן עליהן."

◀️ מקור: עמוד הפייסבוק הרשמי של הארכיבישוף עטאללה חנא
📷קרדיט צילום: עמוד הפייסבוק הרשמי של הארכיבישוף עטאללה חנא

—–
#נוצרים #מוסלמים #אחדות #מטרה_משותפת #דת

سيادة المطران عطا الله حنا : " ندعو المقدسيين جميعا الى مزيد من الوحدة والُلحمة ونبذ اي خطاب يبث الكراهية والطائفية في مجتمعنا "

القدس – استقبل سيادة المطران عطا الله حنا رئيس اساقفة سبسطية للروم الارثوذكس اليوم وفدا من الشخصيات المقدسية حيث تم التداول في احوال مدينة القدس وقد هنئهم سيادة المطران بمناسبة حلول العيد متمنيا لهم الصحة والعافية والقوة لكي يكونوا دائما مدافعين حقيقيين عن مدينتنا المقدسة ومقدساتنا واوقافنا المستهدفة والمستباحة .
وقال سيادته بأنه من الاهمية بمكان ان يكون هنالك تعاون وتواصل اسلامي مسيحي دفاعا عن القدس بشكل خاص وعن القضية الفلسطينية بشكل عام فهذه القضية هي قضيتنا جميعا ، انها قضية الشعب الفلسطيني الواحد بكافة مكوناته .
ويجب علينا جميعا ان نلفظ وان نرفض اي خطاب هدفه تأجيج الفتن والتشرذم في مجتمعنا فوحدتنا واخوتنا هي امر في غاية الاهمية من اجل ان نكون اقوياء في دفاعنا عن حقوقنا وثوابتنا وقضيتنا الوطنية العادلة .
المسيحيون الفلسطينيون ينتمون لهذه الارض وهم متشبثون بجذورهم العميقة في تربتها .
انهم متمسكون بايمانهم المسيحي ولكنهم ايضا متمسكون بوطنهم فهذا الوطن هو وطننا جميعا وفلسطين هي ارض السلام والمحبة والاخوة كما انها ارض الفداء والقيامة والميلاد والنور .
يجب ان نكون معا وسويا كما كنا دوما اسرة واحدة وموحدة وان نعمل على قلب رجل واحد من اجل افشال كافة المشاريع المشبوهة التي هدفها نشر ثقافة الكراهية والتعصب والطائفية في مجتمعنا وهي ثقافة دخيلة مشبوهة هدفها الهائنا عن قضيتنا الاساسية التي يجب ان نتوحد جميعا في الدفاع عنها .

◀️ المصدر: الصفحة الرسمية لسيادة المطران عطا الله حنا / القدس
📷 مصدر الصورة: الصفحة الرسمية لسيادة المطران عطا الله حنا / القدس
https://katzr.net/8bb77f

@img td:`https://scontent.fzty3-2.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/s720x720/218488642_2635027980125378_3883838731691183201_n.jpg?_nc_cat=100&ccb=1-3&_nc_sid=8024bb&_nc_ohc=AoHH9aCwWSYAX_qLsoo&_nc_ht=scontent.fzty3-2.fna&oh=c838aeb3668bb2db808859ffbf670193&oe=6121A725`@


https://www.facebook.com/1403064266655095/posts/2635028216792021/