Points of Views
From Jerusalem
Points of Views
המשך Continue
רוצים לדעת מי אנחנו?

כתבה על מכירה של בית בסילוואן ליהודים

כתבה על מכירה של בית בסילוואן ליהודים

"ביום חמישי [15.7] פואד עטאללה סיאם מכר ברמאות דירת מגורים וחלקת אדמה בשכונת וואדי חילווה בכפר סילוואן לעמותת המתנחלים אלע"ד.
'מרכז המידע של וואדי חילווה – אל-קודס' מסר כי קבוצה של מתנחלים פלשה לנכס של בניו של אחמד סיאם זכרונו לברכה, שנמצא בין שני מרכזי התנחלות בשכונת וואדי חילווה, וריתכה את השער שלו. כשהתושבים והיורשים של הנכס ראו את המתנחלים בתוכו, הם שברו את הדלת וניסו להוציא את המתנחלים, מה שהוביל לקטטה בין הצדדים. המתנחלים ריססו גז פלפל לכיוון התושבים, והמשטרה שהגיעה למקום הודיעה ליורשים שהמתנחלים קנו את הנכס ושזכותם להישאר בו, ושכל התנגדות לכך תעשה דרך פנייה לבתי המשפט.
המרכז ציין כי יורשי הנכס מספרים שנודע להם על המכירה ברמאות בשעות אחר הצהריים של יום רביעי, לאחר שאשתו של פואד עטאללה סיאם הוזמנה לעורך דין, בעקבות "הצוואה של בעלה". כשהיא הגיעה עם אחיה לעורך הדין, הנהלת עמותת אלע"ד ועורכי הדין שלה היו במשרד [של עורך הדין] והודיעו לה כי מגיע לה סכום כספי של 280 אלף שקל – מה שנותר ממחיר הנכס שבעלה מכר לפני פטירתו. כמו כן, נודע לה שבעלה מכר גם דירה אחרת בשכונה.
היורשים ציינו כי עורך הדין של אלע"ד הציג הקלטה של סיאם בה הוא נראה מקבל חלק מהכסף מעמותת אלע"ד לאחר שמכר ברמאות את הנכס.
היורשים הוסיפו בפני המרכז שעורך הדין של המתנחלים הודיע לה [לאשתו של סיאם] כי היה עליה לפנות את הנכס עם מותו של בעלה – על פי ההסכם שנחתם בין שני הצדדים – אך עמותת אלע"ד דחתה את מועד הפינוי.
המרכז ציין כי הדירה מורכבת משני חדרים ושירותים, בנוסף לחלקת אדמה בגודל של 400 מטר מרובע, ושהיא הושכרה למשפחה לפני מספר חודשים.
נסים סיאם – אחד מהיורשים – אמר שפואד סיאם מכר משהו שלא שלו, והוא אחד מהיורשים של אחמד סיאם זכרונו לברכה. המשפחה תפנה לבית המשפט על מנת לבטל את המכירה."

◀️ מקור: אתר האינטרנט של מרכז המידע וואדי חילווה – אל-קודס
📷 קרדיט צילום: מרכז המידע וואדי חילווה – אל-קודס

—–
הערות מערכת 0202:
[1] לפוסט קודם על פעילותה של עמותת אלע"ד, ראו: https://katzr.net/b5a898

#מכירת_בתים #אלעד #סילוואן

سرب المدعو فؤاد عطا الله صيام، اليوم الخميس، شقة سكنية وقطعة أرض في حي وادي حلوة في بلدة سلوان، لجمعية العاد الاستيطانية.
وأوضح مركز معلومات وادي حلوة-القدس أن مجموعة من المستوطنين، اقتحموا عقار أبناء المرحوم أحمد صيام الذي يتوسط بؤرتين استيطانيتين في حي وادي حلوة، وأغلقوا بوابته "باللحام"، ولدى رؤية السكان والورثة المستوطنين داخل العقار، قاموا بتحطيم البوابة محاولين إخراج المستوطنين منه، وخلال ذلك اندلعت مناوشات بين الطرفين، وقام المستوطنون برش الغاز باتجاه الأهالي، وحضرت الشرطة الى الموقع وأبلغت الورثة بأن المستوطنين قاموا بشراء العقار ولهم الحق بالبقاء فيه، واي اعتراض على ذلك يتم من خلال التوجه للمحاكم.

وأوضح المركز – من ورثة المنزل- أن الورثة علموا بأمر التسريب عصر الأربعاء، بعد استدعاء زوجة المدعو فؤاد عطالله صيام لدى محامية لوجود "وصية من زوجها"، ولدى وصولها مع شقيقها إلى المحامية كانت إدارة "جمعية العاد" ومحاميها في المكتب، وأبلغت الزوجة بأن لديها مبلغ مالي بقيمة "280" ألف شيكل" المتبقي من قيمة سعر العقار، الذي قام زوجها ببيعه قبل وفاته، كما أبلغت بأن زوجها باع شقة أخرى في الحي.
وأوضح الورثة أن محامي "العاد" عرض تسجيلا للمدعو صيام يظهره وهو يتقاضى جزء من المال، من جمعية العاد بعد تسريبه العقار.
وأضاف الورثة للمركز أن محامي المستوطنين أبلغها بأنه كان بالإمكان إخلاء العقار منذ وفاة زوجها –حسب الاتفاق الموقع بين الطرفين-، لكن "جمعية العاد" أجلت ذلك.
ولفت المركز أن الشقة مؤلفة من غرفتين والمنافع، وقطعة أرض مساحتها 400 مترا مربعا، وكانت مؤجرة لعائلة قبل عدة أشهر.
نسيم صيام -أحج الورثة- قال:" أن المدعو فؤاد صيام باع ما لا يملك، فهو احد ورثة المرحوم أحمد صيام، وستقوم العائلة بالتوجه للمحكمة لإبطال عملية البيع.

◀️ المصدر: موقع مركز معلومات وادي حلوة – القدس
📷 مصدر الصورة: مركز معلومات وادي حلوة – القدس

https://katzr.net/cd3c23

@img td:`https://scontent-iad3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.6435-9/s720x720/217000570_2630809233880586_862001999498880736_n.jpg?_nc_cat=108&ccb=1-3&_nc_sid=8024bb&_nc_ohc=3BrLzx8OwjUAX8JKFaM&_nc_ht=scontent-iad3-1.xx&oh=3c185b1ce5a5140f986f56ea191fd8a7&oe=60F6E20C`@


https://www.facebook.com/1403064266655095/posts/2630809597213883/