Points of Views
From Jerusalem
Points of Views
המשך Continue
רוצים לדעת מי אנחנו?

📷 תרגום הכתוב בתמונה 📷

📷 תרגום הכתוב בתמונה 📷
חלק עליון: "באב אל-עאמוד [שער שכם]"
חלק תחתון: "ואדי ג'וז".

תרגום הפוסט:
"'אני לא משווה בין שני המצבים אבל כואב לנו מה שקורה לאל-קודס [ירושלים]'.
היום, בזמן שישבתי בבאב א-סהרה [שער הפרחים], צותתתי לשיחות החיילים בזמן שהתכוננו לירות רימוני הלם על הצעירים, וכאן אני לא עומד לדבר על מצב הכאוס בין המשטרה לצעירים. המשטרה היא האויב המסורתי שלנו והצעירים הם בשר מבשרנו ובנינו, אשר לעתים צודקים ולעתים טועים. אנחנו צריכים להכיל אותם גם המילה 'דוד' [dude באנגלית] והתנועות בטיקטוק אכלו להם את המוח. מה שהקצין אמר לחייל: חכה שהאישה והילד שלה יעברו כדי לירות את רימון ההלם לכיוון הנערים. וזה מה שעשה אויבנו.
לפני זמן קצר [17.4] הגיעו אלינו ידיעות על מספר פציעות מכדורים חיים תועים ולא תועים בסכסוך מקומי בואדי ג'וז, אנשים זרוקים בפינות רחובות ובבתיהם, מלווה אותם דמם השפוך, וזאת עוד לפני שעברו עשרת הימים הראשונים של רמדאן אותם ייחד אללה לרחמים, כפי שסיפר החדית' הקדוש.
האם נהיה שותפים בעצמנו להרס עצמנו וחברתנו המותשת ממאבקים וסכסוכים, או שנהיה רחמנים בינינו לבין עצמנו ונשאף לשלום פנימי?"

💬 תרגום תגובות נבחרות 💬
– "לצערי זו האמת, והסיבה לכך היא חוסר במוסר וביראת שמיים"
– "אלוהים ישמור… כל שנה אנחנו אומרים אותם דברים ולמרות זאת אנשים לא מחונכים ולא מכירים את רמדאן או שעבאן [חודשים בלוח השנה המוסלמי]. אנחנו רק יודעים להראות אחד לשני מי תותח 😡"
– "דברים נכונים, יישר כוח על הפוסט הזה. ניתן לסכם את כל זה במשפט אחד והוא חוסר במוסר ובחינוך. צעירים בסכסוך לא חושבים על כמות הנזק שהם גורמים לאחר. שאללה ירחם על מרים א-תכרורי [קורבן הסכסוך בוואדי ג'וז], אלוהים ישמור."
– "זה עם שרוצה ללכת לאבדון"

◀️ מקור: פוסט של וויסאם בוח'ארי בקבוצת הפייסבוק 'אסק ג'רוזלם'
📷 קרדיט תמונה: וויסאם בוח'ארי

#משטרה #סכסוך #רצח #ואדי_גוז #שער_שכם #עימותים

—–

"لا أقارن بين حالتين لكن يؤلمنا ما يحصل للقدس"
اليوم واثناء جلوسي باب الساهرة إسترقت السمع لأحاديث الجنود وهم يتجهزون لإطلاق قنابل الصوت على الشبان، وهنا أنا لست بصدد الحديث عن حالة الفوضى بين الشرطة والشبان .. فالشرطة هم اعداءنا التقليديين والشبان هم نتاجنا و ابناءنا الذين يصيبون حيناً ويخطئون حيناً، ويجب إحتوائهم حتى لو أكلت كلمة "دود" وحركات "تيكتوك" عقولهم، فكان ما قاله الضابط للجندي: انتظر مرور المرأة وطفلها كي تطلق قنبلة الصوت بجانب الشبان.. وهكذا فعل عدونا..
قبل قليل تصلنا الأخبار عن عدة إصابات طائشة وغير طائشة بالرصاص الحي في شجار أهلي بوادي الجوز، ناس ملقيين على ناصية الشوارع وفي بيوتهم يرافقهم دمهم المسكوب، وذلك قبل ان تنقضي العشرة أيام الأولى من رمضان التي خصصها الله للرحمة كما روى الحديث الشريف..
فهل نكون شركاء أنفسنا بتدمير حالنا ومجتمعنا الذي أرهقته النزاعات والشجارات، أم نكون رحماء بين بعضنا البعض ونسعى إلى السلم الأهلي.

💬 من التعليقات 💬
– للأسف هذه الحقيقة والسبب انعدام الأخلاق وغياب الناس عن تقوى الله
– حسبي الله ونعم الوكيل..
كل سنة منحكي نفس الكلام و مع هيك الناس مش متربية ولا بتعرف رمضان ولا شعبان .. بس منتشاطر على بعضنا 😡
– كلام سليم احسنت النشر كل هدا يمكن ان ينحصر في جمله واحده وهي انعدام الاخلاق والتربيه
شباب طائش لا يفكر في كميه الاذى التي يلحق بها لغيره
ورحم الله مريم التكروري وحسبيا الله ونعم الوكيل
– شعب بدو ابادة

◀️ المصدر: منشور فيسبوك ل Wesam Bukhari في مجموعة الفيسبوك Ask Jerusalem
📷 مصدر الصورة: Wesam Bukhari

@img td:`https://scontent-iad3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.6435-9/p720x720/175294495_2572566423038201_4320316277013624232_n.jpg?_nc_cat=105&ccb=1-3&_nc_sid=8024bb&_nc_ohc=RbochPYN3yIAX-qOVOP&_nc_ht=scontent-iad3-1.xx&tp=6&oh=db713ac0c8fdbe8ab5d2c5ecdc9fbebc&oe=60A3D1E1`@


https://www.facebook.com/1403064266655095/posts/2572566779704832/