Points of Views
From Jerusalem
Points of Views
המשך Continue
רוצים לדעת מי אנחנו?

0202 – מבט מירושלים המזרחית

לקט ידיעות בנושא מעצרם של ראש מועצת הווקף וסגנו, ראשון 24.02.19:

"בצעד חריג וחמור – הכיבוש עצר את המנהיגים החשובים של הווקף באל-קודס [ירושלים]

כוחות הכיבוש עצרו היום לפנות בוקר (ראשון) כמה מהמנהיגים החשובים של מועצת הווקף האסלאמי באל-קודס הכבושה בצעד שנחשב להפרה חמורה וחסרת תקדים.
כתב לשכת התקשורת של האסירים אמר כי כוחות הכיבוש פלשו לכפר בית חנינא שבצפון-מערב אל-קודס ועצרו את השיח' עבד אל-עט'ים סלהב, ראש מועצת הווקף האסלאמי, לאחר שפרצו לביתו, והובילו אותו לאחת מתחנות המשטרה שלהם.
במקביל, חיילים פלשו לכפר צור באהר שבדרום העיר ועצרו את השיח' נאג'ח בכיראת, סגן מנהל [מועצת] הווקף לאחר שפרצו לביתו.
אתמול, הכיבוש עצר שלושה פעילים מקדסים [ירושלמים] בטענה כי הללו הופיעו בסרטונים של פתיחת מתחם התפילה באב א-רחמה, שבמסגד אל-אקצא המבורך, משום שלטענתם דבר זה מהווה הפרה של צו בית משפט ציוני. כמו כן, מאז עלות השחר ביום שישי האחרון נעצרו יותר מ-60 תושבים מאל-קודס במסגרת התקוממות באב א-רחמה."

◀️ המקור: עמוד הפייסבוק של לשכת התקשורת של האסירים [09:26]

**
"עו"ד מוחמד מחמוד: השיח' עבד אל-עט'ים סלהב והשיח' נאג'ח בכיראת זכו לביקור בחדר מספר 4 שבתחנת המשטרה אל-מסכוביה [מגרש הרוסים], ונמסרו להם צווי הרחקה מנהליים מאל-אקצא למשך שבעה ימים. בנוסף, ייתכן כי יועמדו לדין."

◀️ המקור: עמוד הפייסבוק "מרכז התקשורת קלנדיה" [09:49]

**
"🔶 השר לענייני הקדשים ודת, יוסוף אדעיס: מעצר בכירי הווקף מהווה התראה על כוונת הכיבוש לבסס את חלוקת [מתחם] אל-אקצא, את זמני [השהייה בו] או את המקום עצמו. אנו קוראים לעם הפלסטיני להגיע בהמוניו למסגד אל-אקצא."

◀️ המקור: עמוד הפייסבוק "אל-מוכבר נט" [10:12]

**
[תרגום הכיתוב בתמונה המצורפת לפוסט:]

"הודעה:
מעצרו של כבוד השיח' עבד אל-עט'ים סלהב, ראש מועצת הווקף של אל-קודס הכפופה למשרד הווקף הירדני, הוצאת צו המעצר נגד כבוד המנכ"ל של הווקף באל-קודס, השיח' מוחמד עזאם אל-ח'טיב, וכן מעצרו של סגן מנכ"ל הווקף של אל-קודס, השיח' נאג'ח בכיראת, כל אלה מהווים הסלמה חמורה ובלתי סבירה לחלוטין ופגיעה בתפקידה של ירדן בשמירה על המקומות הקדושים באל-קודס הקדושה. הסלמה חמורה זו באה במסגרת מדיניות כוחות הכיבוש להפעיל לחץ על העובדים בווקף של אל-קודס ולהחלישם במילוי תפקידם בשמירה על מסגד אל-אקצא ובהסבת תשומת הלב והמאמצים אליו.
מעשים אלו, שנעשים ע"י רשויות הכיבוש, יגרמו לנו ולעובדים בווקף של אל-קודס רק להוסיף ולעמוד על מילוי חובתנו עבור אל-אקצא המבורך.
הריני להדגיש את זכותם של המוסלמים על מסגד אל-אקצא וכי בלתי מתקבל על הדעת כל חלוקה שלו לזמנים או מקומות. כמו כן, על המוסלמים לתמוך בחסות ההאשמית של ירדן על מסגד אל-אקצא על מנת להביע התנגדות לניסיונות כגון אלו של הכיבוש.

השר לענייני הקדשים והמקומות הקדושים האסלאמיים,
עבד א-נאסר מוסא אבו אל-בצל"

◀️ המקור: עמוד הפייסבוק של מנהלת הווקף האסלאמי באל-קודס [10:18]

—–
הערות מערכת 0202:
[1] באב א-רחמה (שער הרחמים) הוא השער היחיד בחומה המזרחית של המתחם הקדוש. המבנה שנמצא בתוך במתחם השער נסגר בצו משטרתי ב 2003 עקב טענות כי התקיימה במקום פעילות בלתי חוקית. לאחרונה התכנסה במתחם מועצת הוקף המורחבת ואף התפללה במקום. בתגובה נעלה משטרת ישראל את שער הכניסה למתחם ביום 17.2.19. למחרת פתחו הפלסטינים במחאה ואף פתחו את השער בכוח, מה שהביא לשרשרת אירועים והתנגשויות בין הצדדים.
[2] לפוסט קודם בנושא המעצרים, ראו: https://bit.ly/2TdqdyM

#באב_ארחמה #אלאקצא #מועצת_הווקף #ירדן #מעצרים

🔴 || في تعد خطير.. الاحتلال يعتقل رموز الأوقاف بالقدس

اعتقلت قوات الاحتلال فجر اليوم الأحد عددا من رموز مجلس الأوقاف الإسلامية بالقدس المحتلة في خطوة اعتُبرت تعدياً خطيراً وغير مسبوق.
وقال مراسل مكتب إعلام الأسرى إن قوات الاحتلال داهمت بلدة بيت حنينا شمال غرب القدس واعتقلت الشيخ عبد العظيم سلهب رئيس مجلس الأوقاف الإسلامية بعد اقتحام منزله واقتادته إلى أحد مراكز شرطتها.
وفي السياق ذاته داهم الجنود بلدة صور باهر جنوب المدينة واعتقلوا الشيخ ناجح بكيرات نائب مدير الأوقاف بعد اقتحام منزله.
وكان الاحتلال اعتقل أمس ثلاثة نشطاء مقدسيين بزعم ظهورهم في مقاطع مصورة لفتح مصلى باب الرحمة في المسجد الأقصى المبارك بحجة أن ذلك مخالف لقرار محكمة صهيونية، كما اعتقل منذ فجر الجمعة الماضية أكثر من 60 مواطنا من القدس ضمن هبّة باب الرحمة.

◀️المصدر: مكتب إعلام الأسرى [09:26]
https://bit.ly/2GWaYUq

***
المحامي محمد محمود: تم زيارة الشيخ عبد العظيم سلهب والشيخ ناجح بكيرات في " غرف 4" /مركز شرطة المسكوبية، وتم تسليمهما قرارات إبعاد إدارية عن الأقصى لمدة 7 أيام، وكذلك من الممكن عرضهما على المحكمة.

◀️المصدر: مركز قلنديا الاعلامي [09:49]
https://bit.ly/2BS4Itt

***
🔶وزير الأوقاف والشؤون الدينية، يوسف ادعيس: اعتقال مسؤولي الأوقاف ينذر بنية الاحتلال تكريس تقسيم الأقصى #زمانيًا #ومكانيًا، وندعو الشعب الفلسطيني لشد الرحال للمسجد الأقصى.

◀️المصدر: المكبر نت | mukaber.net [10:12]
https://bit.ly/2typMk6

***
◀️المصدر للصورة المرافقة للمنشور: دائرة الاوقاف الاسلامية في القدس [10:18]
https://bit.ly/2tA4VNp

https://www.facebook.com/1403064266655095/posts/2017960461832136