Points of Views
From Jerusalem
Points of Views
המשך Continue
רוצים לדעת מי אנחנו?

0202 – מבט מירושלים המזרחית

"בוקר טוב לכולם,
אתמול, יהודי אחד פרסם פוסט באחד מהעמודים של התושבים היהודים של אל-קודס [ירושלים] שבו הוא אומר שכשהוא הולך לקניון מלחה הוא מרגיש שהוא בבאב אל-עאמוד [שער שכם] משום שיש שם הרבה ערבים ונשים שעוטות חיג'אב. כל התגובות לפוסט הן תגובות פוגעניות כלפי ערבים, יעני חוץ מזה שאתם הולכים וקונים אצלם ותומכים בכלכלה שלהם, הם מדברים עליכם [רעה]. ראוי שאנשים יחרימו את המקומות האלה, יקנו מערבים ויגדילו את מה שמקבלים הסוחרים הערבים. תסתכלו על זה כעל תמיכה בנוכחות הערבית בבית אל-מקדס [ירושלים]. מי שאומר שהוא רוצה להעניש את הסוחרים הערבים כי המחירים אצלם יקרים, שילך ויחרים את עיריית אל-קודס ויפסיק לשלם ארנונה באלפי שקלים בשביל לקבל אפס שירותים."

◀️ מקור: קבוצת הפייסבוק "אסק ג'רוזלם"

[תרגום תגובות נבחרות:]
– "אני בעד החרם"
– "כל הכבוד על הפוסט…. עם אבוד"
– "להיפך, רעיון טוב זה שתלכו, אבל תשנו את האווירה ותרעילו את הגוף שלהם, וככה תחרימו [אותם] בנחת".
– "אולי הוא לא התכוון לערבים עצמם אלא להתנהגות בלתי הולמת של חלק מהם, שבחלקה היא גם ברברית, התנהגות שרואים רק בבאב אל-עאמוד ולא נאה לראות במלחה…"
– "משום שאתם לא קונים מערבים ואלו שקונים מעטים, הסוחר הערבי צריך להגדיל את הרווח שלו כדי לכסות את ההוצאות. וחוץ מזה, היהודים לא משלמים 33 אלף שקל ארנונה ו-15 אלף מיסים כל חודש, יש להם עמותות משלהם שתומכות בהם."
– "תהיי בריאה, מילים כדורבנות. ולא רק זה, הם גם פתחו רמי לוי באזור שלנו כדי להיפטר מהסוחרים הערבים. אבל זו לא אשמתם, זו אשמת תושבי אל-קודס שמודעים למדיניות של ישראל ולמרות זאת תומכים בה."
– "בואו נלך אליהם ונראה להם שאנחנו נמצאים בכל מקום, כמו שהם באים אלינו. ניתן להם הרגשה שאל-קודס ערבית גם בחלק המערבי ושיגידו מה שיגידו. אנחנו צריכים להטיל את השליטה שלנו על כל אל-קודס, ואפילו על כל "ישראל", כדי שהם יידעו שאנחנו קיימים וכדי שאללה יושיע אותה."

#מסחר #מלחה #שער_שכם

صباح الخير للجميع
مبارح واحد يهودي منزل منشور على إحدى الصفحات الخاصة بسكان القدس اليهود بحكي انو رايح عكنيون المالحة وحاسس حالو انو في باب العامود من كتر العرب و المحجبات الموجودين هناك و جميع التعليقات عالمنشور مسيئة العرب . يعني انتو من فوق ما بتروحو تشترو من عندهم و بتدعمو اقتصادهم بحكو عليكم . المفروض انو الناس اتقاطع هديك الأماكن وتشتري من العرب و الزيادة الي بياخدوها التجار العرب احسبوها دعم للوجود العربي ببيت المقدس والي بحكي بدو يعاقب التجار العرب لانو أسعارهم اغلى يروح يقاطع بلدية القدس الي بتخلي يدفع ارنونا آلاف الشواكل مقابل خدمات صفر .
◀️المصدر: المكبر نت

[من التعليقات:]
– مع المقاطعه
– احسنت النشر….شعب ضايع
– بلعكس خبر كويس روحو بس غيرو جو وسمو بدنهم وقاطعو براحتكم
– يمكن هو ما قصد العرب بعينهم الا من تصرفات بعضهم الغير ملائمة وبعض منها همجية واللي ما بشوفها الا باب العمود ومش لائق يشوفها في المالحة…
– لانو ما تشترو من العرب الي بشترو قلال علشان خيك التاجر بدو برفع نسبة ربحو علشان يغطي وبعدين اليهود بدفعوش ٣٣ الف شيكل ارنونة و١٥ الف اجار بلشهر في الهم جمعيات منهم بتدعمهم
– يسلم تمك… كلام سليم… وفوق هيك فتحوا رامي ليفي بمنطقتنا عشان يخلصوا على التجار العرب… بس مش الحق عليهم.. الحق على اهل القدس اللي عارفين سياسة اسرائيل ومع هيك بدعموها….
– خلينا نروح عندهن ونفرجيهن اننا موجودين وين مكان زي مهن بيجوا عنا .ونحسسهن انها القدس عربية حتى بالقسم الغربي وشو ما يحكوا يحكوا ..لازم نفرض سيطرتنا بكل القدس وحتى بكل( اسرائيل) عشان يعرفوا اننا موجودين حتى ربنا يفرجها

https://www.facebook.com/1403064266655095/posts/2011646172463565