Points of Views
From Jerusalem
Points of Views
המשך Continue
רוצים לדעת מי אנחנו?

0202 – מבט מירושלים המזרחית

" 'כל מי שמשתתף בבחירות של עיריית הכיבוש הוא משת"פ'. צפו מה אמרו מספר פלסטינים בנוגע להשתתפות בבחירות לעיריית הכיבוש באל-קודס [ירושלים] הכבושה."
– רשת קודס לחדשות

[תרגום חלקים נבחרים מהסרטון:]

– "אנחנו אזרחים סוג ב' או ג', כל אחד שברצונו לעשות דבר כזה [להשתתף בבחירות], אז לפי דעתי הוא לא בסדר, הוא 'מסומן'.
ישראל רק מנסה להראות לעולם שהיא מדינה דמוקרטית ושיש אצלה אנשים שמוכנים להשתתף בבחירות"
– "אחי, כל הדברים האלו זה פוליטיקה ובגידה, אבל אנחנו, מהעם, אומרים: 'השם ישמור אותנו'. אבל אנחנו נמצאים פה באדמות הקדושות, והשבח לאללה – אליו אנו חוזרים… וואלה, זה שמתמודד בבחירות [ראו הערת מערכת] – הכל זה שחיתות אחי… אנחנו מעוניינים בדברי אללה ומכינים את עצמנו אליו, בעזרת האל"
– "אנחנו המקדסים [ערבים ירושלמים] – דבר ראשון כל העולם יודע שאנחנו מפלסטין. כלומר בכנות, אנחנו חיים פה כמו בכלא גדול, ובעל כורחנו אנחנו חיים עם הישראלים. זה דבר ידוע."

[תרגום תגובות נבחרות:]
– "זה לא נכון. כאשר אנו נותנים רק להם [ליהודים] לבחור, אז זה יותר טוב עבורם והם בוחרים אנשים גזעניים נגד הערבים. כלומר, להיפך – הערבים חייבים להשתתף ולבחור את האדם המתאים שהם חושבים שהוא הטוב ביותר עבורם. אחד בצד שלך עדיף על עשרה נגדך"
– "תשתתפו [בבחירות] ותשיגו את זכויותיכם. זאת המציאות"
– "במשך 35 שנה (מאז שנת 1987, תקופת טדי קולק שהמקדסים בחרו בו) אנשי ירושלים הערבים מחרימים את הבחירות העירוניות בעידודה והפחדתה של הרשות ולא משתתפים בקבלת ההחלטות בעירייה. אלא שזה לא עוזר לשכונות הערביות, ההפך הוא הנכון. עיריית ירושלים השתמשה בכספי המסים של תושבי ירושלים בשכונות הערביות כדי לבנות התנחלויות ולשפץ את הכבישים שמובילים להתנחלויות. חייבים לשנות את האסטרטגיה ואת אופן ההתמודדות עם האתגרים אשר עומדים מול תושבי ירושלים הערבים. החרם על הבחירות הוא מתנה למי שרוצה לפגוע בזכויות של אנשי אל-קודס, במסגד אל-אקצא ובכנסיית הקבר, מכיוון שלא יהיה מי שייגן על אל-קודס במועצת העיר. במצב הנוכחי הערבים המקדסים בשכונות הערביות משלמים מיסים לעיריית אל-קודס כמו כל תושב יהודי בעיר, אבל לא מקבלים את אותם השירותים כמו שמקבלים התושבים היהודים באל-קודס.
אין פרוייקטי בנייה עבור אנשי אל-קודס או אפילו תכנון של שכונות מגורים, מה שמוביל לקושי לקבלת היתרי בנייה בשכונות באל-קודס. יש מחסור חריף של כיתות לימוד עבור הילדים המקדסים, מחסור של מרפאות ושל כל סוג של שירותים ממשלתיים כגון משרד הפנים, ביטוח לאומי וכו'. העובדה שתלמידים מקדסים רבים נושרים מהלימודים בגלל המחסור בכיתות הלימוד היא אסון לעתידם של המקדסים. אנחנו לא יכולים להתעלם יותר מהפרובוקציות האלו ואין מנוס מלפעול לשינוי המציאות."

—–
הערת מערכת 0202:
במערכת הבחירות הנוכחית לעיריית ירושלים מתמודדת לראשונה מזה 50 שנה רשימה ערבית עצמאית, בראשותו של ד"ר רמדאן דבש. לפוסט קודם בנושא, ראו: https://bit.ly/2MAi4xC

#בחירות_מקומיות

"عميل أي شخص بشارك بانتخابات بلدية الاحتلال"..شاهد: ما قاله عددٍ من الفلسطينيين حول المشاركة بانتخابات بلدية الاحتلال بالقدس المحتلة.
– شبكة القدس الاخبارية

[من التعليقات:]
– هاض الشي غلط لما تتركهم يختاروا الافضل لالهم وينتخبوا ناس عنصريين ضد العرب، بالعكس لازم العرب يشاركوا ويختاروا الشخص المناسب الي بشفوا افضل للعرب، واحد معاك افضل من عشرة عليك
– شاركو وخدو حقوكم هاد الواقع
"لقد قام أهالي القدس العرب وعلى مدى 35 عاماً( منذ عام 1987 منذ عهد تيدي كوليك الذي كان ينتخبه المقدسيين ) بمقاطعة انتخابات البلدية بتحريض وارهاب من السلطة ولم يشاركوا في صنع القرار على مستوى البلدية. إلا ان ذلك لم يساعد الأحياء العربية بل العكس هو الصحيح. قامت بلدية القدس باستخدام أموال الضرائب من أهالي القدس في الأحياء العربية لبناء المستوطنات وترميم الشوارع المؤدية للمستوطنات. لا بد من تغيير الاستراتيجية والمنهج لمواجهة التحديات التي تقف امام سكان القدس العرب. إن مقاطعة الانتخابات يشكل هدية لمن يريدون المس في حقوق أهالي القدس والمسجد الأقصى وكنيسة القيامة حيث لن يكون هنالك أي شخص ليدافع عن القدس في مجلس البلدية
في الوقت الحالي يدفع العرب المقدسيين في الاحياء العربية الضرائب إلى بلدية القدس كأي مواطن يهودي في المدينة ولكنهم لا يحصلون على نفس الخدمات التي يحصل عليها السكان اليهود في القدس . لا يوجد اي مشاريع بناء لأهالي القدس أو حتى تخطيط للأحياء السكنية, مما يؤدي الى صعوبة الحصول على رخص للبناء في الاحياء في القدس. كما يوجد نقص حاد في الغرف الدراسية للأطفال المقدسيين وللعيادات الصحية ولأي نوع من الخدمات الحكومية كوزارة الداخلية والتامين الوطني وغيره. إن انقطاع وتسرب العديد من الطلاب المقدسيين عن الدراسة بسبب النقص على عدد الغرف الدراسية هو كارثة لمستقبل المقدسيين في القدس. لا يمكننا تجاهل هذه التحديات أكثر ولا بد من العمل على تغيير الواقع.

https://bit.ly/2CN2Rri

https://www.facebook.com/1403064266655095/posts/1952049095089940