Points of Views
From Jerusalem
Points of Views
המשך Continue
רוצים לדעת מי אנחנו?

0202 – מבט מירושלים המזרחית

"שלום
רציתי לשאול אילו טפסים אני צריכה להגיש למשרד הפנים אם ברצוני להגיש בקשה לאזרחות"

-קבוצת הפייסבוק 'אסק ג'רוזלם'

[תרגום תגובות נבחרות:]

-"דבר ראשון תגישי מכתב הכרה במדינת ישראל"

-"האזרחות הישראלית חראם [אסורה] מבחינת השריעה [ההלכה המוסלמית] ולא לגיטימית מבחינה לאומית. אני מסרתי את ההודעה ואלוהים עדי [ציטוט המגיע מן החדית'] "

-"יתנו לך טופס בקשה במשרד הפנים, תמלאי אותו, ואחרי 3 שנים יעשו לך ראיון, יתקשרו אלייך ותשלמי להם 180 שקל, ואחרי שנתיים יתנו תשובה. זה חוק חדש, לפני 10 ימים הייתי במשרד הפנים ונתנו לבן זוגי תור ב-2021."

-"הכי חשוב זה טופס העדר מחלות מנטליות ואני סבור שיהיה לך מאוד קשה להשיג אחד כזה"

-"בסדר, מה כבר תרוויחי?? לא משנה איזו אזרחות תהיה לנו, בעיני המדינה נשאר ערבים והם בחיים לא יתייחסו אליך באותו היחס של היהודים, גם אם תהיה לך אזרחות"

-הרי אתם גרים באל-קודס [ירושלים] ועובדים עם היהודים, מקבלים את המשכורות שלכם מהעבודה במוסדות שלהם ומטופלים אצלם. זוהי כמובן זכותנו כתושבי מזרח אל-קודס חוץ מלשלם את הארנונה והמסים שלהם, בקרוב ימצאו שיטה ויוציאו את מי שאין לו אזרחות מאל-קודס. כמובן שהאזרחות היא לא חראם, לכל אנשי פסקי ההלכה.. שכן היא [האזרחות] לפחות מחזקת את המקום שלך באל-קודס. וחוץ מזה מי שאל את כבודכם איך לחיות ומי מסתכל עליכם..אם סעודיה כבר מנעה את העומרה [1] מאנשי אל-קודס, תתקדמו עם המחשבה שלכם, תלמדו את הזכויות שלכם ותשאירו את פסקי ההלכה לאנשיהן, עם כל הכבוד."

—–
הערת מערכת 0202:
[1] העומרה היא מצוות העלייה לרגל למכה שבסעודיה. הכותב מתייחס לכך שסעודיה אסרה השנה את הכניסה אליה לבעלי דרכונים ירדניים זמניים, בניהם תושבי מזרח ירושלים כבעלי מעמד של תושבי קבע.
[2] הפוסט המקורי ככל הנראה נמחק.
[3] לפוסט המקורי לא צורפה תמונה. התמונה לקוחה מהאתר unsplash.com וצולמה ע"י Blake Guidry

#אזרחות #משרד_הפנים

مرحبا
بدي اسأل شو بلزم اوراق للداخلية ازا بدي اقدم للجنسية

-Ask Jerusalem

من التعليقات:

-اول اشي تبعتي مكتوب اعتراف بدوله اسرائيل
– الجنسية الإسرائيلية محرمة شرعا ومرفوضة وطنيا. الا هل بلغت الله فاشهد
– بيعطوكي طلب بالداخليه بتعبي وبعد3 سنوات بعملو معك مقابله بتصلو عليكي وبتدفعي 180 شيكل عندهم وبعد سنتين بردو الخبر. قانون جديد لانه قبل 10 ايام كنت بالداخليه واعطو زوجي موعد 2021
-اهم ورقه خلو من الامراض العقليه وهذه اظن انه صعب الحصول عليها من قبلك
-طيب شو رح تفيد ؟؟ مإحنا هيك هيك لو معنا اي جنسيه بالعالم بنضل عرب بنظر الدوله وعمرهم ما رح يعاملوكي معاملة اليهود ولو معك الجنسيه
– انه انتو ساكنين بالقدس و بتشتغلو مع اليهود و بتاخدوا معاشكم مقابل شغلكم بموسساتهم و ببتعالجوا عندهم وهو حقنا طبعا كسكان شرقي القدس وغير دفع الارنونا و الضرايب الهم و قريبا الي ما معو جنسيه راح يلاقلو وسيله و يطلعوا من القدس فاكيد الجنسيه مش حرام با جماعه الفتاوي لانها اقل ما فيها بتعزز مكانك بالقدس و بعدين مين سال عن حضراتكم كيف عايشين او مطلع عليكم ازا السعوديه منعت العمره لاهل القدس .ارتقوا بتفكيركم واتثقفوا بحقوقكم وخلي الفتاوي لاهلها احترامي.

https://www.facebook.com/1403064266655095/posts/1948673848760798