Points of Views
From Jerusalem
Points of Views
המשך Continue
רוצים לדעת מי אנחנו?

0202 – מבט מירושלים המזרחית

לקט בנושא האירועים באל-ח'אן אל-אחמר אתמול:

"כוחות הכיבוש מתעללים באנשי #אלחאן_אלאחמר כדי לגרש אותם מאדמותיהם

מכות וגרירות של נשים ושל אנשי הקהילה… כוחות הכיבוש מתעללים באנשי #אלחאן_אלאחמר כדי לגרש אותם מאדמותיהם.

צילום: הישאם אבו שקרה"

– רשת קודס לחדשות

**
"דעה בנוגע לסוגייה של אל-ח'אן אל-אחמר:

יש בעיה אמיתית עם העיסוק בסוגייה של #אלחאן_אלאחמר.
אנחנו יכולים לפשט את העניין ולעסוק בו כמו כל סוגייה לאומית אחרת למספר ימים ואחר כך לשכוח ממנו – בזמן שבמציאות העניין מורכב הרבה יותר ממה שרבים חושבים.
אדמות אל-ח'אן אל-אחמר נמצאות בתוך שטח גיאוגרפי ששייך לכפר שלנו #ענאתא, ומאז 1967 פעל הכיבוש על מנת להפריד את האנשים מהאזור הזה ולבודד אותו עד כדי כך שרבים מתפלאים כשהם שומעים היום שזה ענאתא… מזה שנים מתגוררות בו #קהילות_בדואיות שהן על תקן של שומרות על האדמה הזאת, לאור התעלמות או היעדרות של בעלי האדמה בפועל – באופן מכוון או שאינו מכוון, אין לדעת. בכל מקרה, מה שחשוב לשים לב אליו כאן הוא שלא איבדנו את הח'אן היום אלא שאיבדנו אותו כשהתחילו [לבנות] את גדר ההפרדה בשנת 2002. אז ניתקו את הכפר שלנו מכל סביבותיו ובודדו אותו מהרצף הגיאוגרפי שמוביל עד יריחו. מבחינתי, לא ניתן לדבר על אל-ח'אן אל-אחמר מבלי לדבר על ענאתא, שכן העוול הוא אחד והמטרה אחת. נותר לנו רק לזכור כי מבצע הגירוש של תושבי אל-אחמר הוא חלק מפרוייקט #ירושלים_רבתי של הכיבוש, שמטרתו להדיר את רגליהם של כל הפלסטינים מהאזור הזה לחלוטין באמצעות סלילת כביש חדש מסביב לענאתא שיוביל לתוך דרום הגדה, ולאחר מכן חיבור ההתנחלויות של האזור באמצעות הרחבת ההתנחלות מעלה אדומים אל השטח של אל-ח'אן. מי שלא מודע לגודל האסון שמונח על כתפינו יכול לדמיין שרק על אדמות ענאתא הכיבוש הקים למעלה מ-6 התנחלויות שכולן נחשבות חלק מפרוייקט E1 שלא ניתן לוותר עליהן. אני יודע כי סוגיית אל-ח'אן, כמו יתר הסוגיות הלאומיות שלנו, תתפוס מקום והתעניינות מצד רבים למשך ימים אחדים ואז תישכח, אבל תזכרו שהאסון הזה לא ייפסק עד שהוא יגיע לכל אחד מאיתנו אם העניין לא ייפתר…"

– ענאתא ניוז

**
"תנועת חמאס: חייבים להגיב על פשעי הכיבוש ב#אלחאן_אלאחמר אתמול באמצעות אינתיפאדה עוצמתית בכל פלסטין, שכן כבודם של אנשינו הוא מעל הכל."

– רשת קודס לחדשות

**
"שמות העצורים מאל-ח'אן אל-אחמר אתמול:
מחמד אבראהים אבו דאהוכ
אחמד אבראהים אבו דאהוכ
טאלב יוסף ג'האלין
אחמד מוסא אבו דאהוכ
מחמד עודה ג'האלין
סארה מוחמד אבו דאהוכ
נאסר ג'עפר – אזור פתח
מראד שתיווי – ועד ההתנגדות לגדר
ראמי ח'וואלדה – ועד ההתנגדות לגדר
חסן קנדיל – ועד ההתנגדות לגדר
כרים ג'בראן – שם הארגון טרם נמסר"

– ענאתא אל-חד'ת – ירושלים

—-
הערת מערכת 0202:
הכפר אל-ח'אן אל-אחמר הוא כפר בדואי הנמצא בגדה המערבית במרחק עשרה ק"מ ממזרח לירושלים. הכפר ממוקם בין כפר אדומים למישור אדומים בסמוך לכביש 1.
לפוסט קודם בנושא פינוי הכפר, ראו: https://bit.ly/2NqTVL2

#חאן_אלאחמר #ענאתא #הריסת_בתים #הפקעת_אדמות

قوات الاحتلال تنكل بأهالي #الخان_الأحمر لتهجيرهم من أرضهم
ضرب وسحل للنساء وأهالي التجمع .. قوات الاحتلال تنكل بأهالي #الخان_الأحمر لتهجيرهم من أرضهم.
تصوير هشام أبو شقرة
– شبكة قدس الإخبارية

https://bit.ly/2tUTIHF

***
رأي في قضية الخان الاحمر

"هناك اشكالية حقيقية في التعامل مع قضية #الخان_الاحمر؛ نستطيع تبسيط الامر والتعامل معه مثل اي قضية وطنية اخرى لعدة ايام ثم ننسى الامر، بينما وفي الحقيقة فإن الامر اعقد بكثير مما يظن البعض؛ تقع اراضي الخان الاحمر ضمن اطار جغرافي يتبع لبلدتنا #عناتا، ومنذ عام 67 عمل الاحتلال على فصل الانسان عن تلك المنطقة وعزلها لدرجة ان البعض يستغرب عندما نقول له هذه عناتا… ومنذ اعوام تقطنها #تجمعات_بدوية كان من شأنها ان تحمي هذه الارض في ظل تجاهل او غياب صاحب الارض الفعلي بشكل مقصود او غير مقصود – لا نعلم-، والمهم هنا الانتباه اننا لم نخسر الخان اليوم بل خسرناه عندما بدأ جدار العزل عام 2002 وتم اقتطاع قريتنا في حينه من كافة محيطها واصبحت معزولة عن امتدادها الجغرافي الذي يصل الى اريحا. وبالنسبة لي فلا يمكن الحديث عن الخان الاحمر بدون الحديث عن عناتا فالمؤامرة واحدة والهدف واحد… بقي فقط أن نذكر بان مشروع تهجير سكان الاحمر هو جزء من مشروع #القدس_الكبرى لدى الاحتلال والذي يهدف لقطع رجل كل الفلسطينيين عن تلك المنطقة تماما من خلال انشاء شارع جديد حول عناتا يصل وسط الضفة بجنوبها ومن ثم ربط مستوطنات المنطقة على امتداد منطقة الخان بمستوطنة معالي ادوميم، ولمن لا يعلم حجم المأساة الواقعة على كاهلنا، لك ان تتخيل ان الاحتلال انشأ على اراضي عناتا لوحدها اكثر من 6 مستوطنات يعتبرها جميعها جزء من مشروع E1 لا يمكن التنازل عنها. أعلم بأن قضية الخان الاحمر مثل باقي قضايانا الوطنية ستأخذ حيز واهتمام الكثيرين لايام وتنسى، ولكن تذكروا بأن هذه المأساة لن تتوقف حتى تصل الى كل واحد فينا اذا لم يتم تدارك هذا الامر…"
– عناتا نيوز
https://bit.ly/2tV5a63

***
حركة حماس: "يجب الرد على جرائم الاحتلال في #الخان_الأحمر اليوم بإشعال انتفاضة عارمة في كل فلسطين فكرامة أهلنا فوق كل حساب".
– شبكة قدس الإخبارية

https://bit.ly/2NoYLIC

***
اسماء المعتقلين من الخان الأحمر الْيَوْمَ
محمد ابراهيم ابوداهوك
احمد ابراهيم ابو داهوك
طالب يوسف جهالين
احمد موسى ابو داهوك
محمود عودة جهالين
سارة محمد ابو داهوك
ناصر جعفر- اقليم فتح
مراد شتيوي-هيئة مقاومة الجدار
رامي خوالدة-هيئة مقاومة الجدار
حسن قنديل-هيئة مقاومة الجدار
كريم جبران-منظمة بتسيلم
– عناتا الحدث – القدس
https://bit.ly/2NoFTtb

https://www.facebook.com/1403064266655095/posts/1870767206551463