Points of Views
From Jerusalem
Points of Views
המשך Continue
רוצים לדעת מי אנחנו?

0202 – מבט מירושלים החרדית

דרך חדשות כיכר השבת

הנינג'ה החרדי: תגבירו את העירנות ברחוב
אומן הנינג'וטסו החרדי, ישי אמנו, שזכה לכינוי ה"נינג'ה החרדי", בראיון מיוחד לכיכר השבת בשל התגברות גל הטרור, האם וכיצד ניתן להתכונן לדבר כזה וטיפים נוספים

שילוב של לוחם נינג'ה וחסיד הוא לא נפוץ במיוחד. לפני כשלוש שנים נחשף לראשונה מאמן הנינג'וטסו ישי אמנו לתקשורת רבות, באמצעות סדרת סרטונים מוצלחת במיוחד ב'כיכר השבת' בה הדגים והסביר טכניקות יעילות של הגנה עצמית מפני סכין. הסרטונים הופצו בעולם כולו כשדמותו הייחודית של אמנו עם הכיפה והפיאות מעוררת השתאות בקרב אמני הלחימה.

הפרסום הביאו גם תלמידים חרדים רבים שנמנעו עד עתה מללמוד אומניות לחימה ללמוד אצל אמנו שמקפיד על אווירה תורנית מתאימה. לנוכח גל הטרור של השבועות האחרונים פנינו לישי אמנו כדי שיסביר מעט יותר על אומניות הלחימה בנושא.

בשל עליית גל הטרור בשבועות האחרונים, עד כמה זה באמת יעיל אומנות לחימה?

עצה כעזרה ראשונה היא להיות מודעים למצב שאנחנו במדינה שיכולים להפתיע ולדקור אותך או לירות ולדרוס, מה שאומר שאם יש מציאות שכזו, תמיד שאני ברשות הרבים אני חייב לצאת מעצמי ומחשבותיי ולהיות יותר ערני על מה שקורה סביבי, ברדיוס של לפחות עשר מטר ויותר. לזרוק מבטים מסביבי, אם אני מרגיש מישהו הולך בקרבתי לזרוק מבט מי זה, כי כשאתה לא מופתע מהפגיעה עצמה אלא רואה כמה שניות לפני שעומד לקרות משהו אולי תוכל להימלט ולנסות להתגונן, מה שיפחית את חומרת הפגיעה.

באופן כללי זה עצה גם למי שלומד הגנה עצמית רק ההבדל שמי שלמד אצל מדריך שידע להנחיל אצלו תובנות שנתבעו כאינסטינקט כי יש דרך לעשות זאת הוא יגיב אוטומטי במהירות למה שגם ככה קורה מאד מהר ומה שיקרה תלוי כבר בשם יתברך..
בשיטה שאני מלמד ומהניסיון שלי שיש תלמידים שלמדו אצלי וכן בשיטה שניצלו בדברים שכאלו בחסד השם יתברך, אדם מקבל כלים הכי טובים שיש למצב של סכנת חיים אמתית וקל וחומר לפחות מזה כגון אלימות ברחוב. ישנם כאלה שלא מסתפקים באימון רגיל וב"ה התחלתי קורסים של שנה שיעור פרטי לזוג מתאמנים שהמטרה בשנה להביא אותם ליכולות גבוהות מאד בהגנה עצמית.

האם קרה שנאלצת להשתמש ברחוב באומנות לחימה?

לצערי קרה לי יותר מארבעה פעמים שהייתי צריך וגם פעם הותקפתי על ידי שבעה נערים ובחסדי השם ורחמיו עלי יצאתי ללא פגע כלל ולגביהם התוצאה הייתה קצת שונה…

ארי פולד הי"ד, היה מאמן קרטה חגורה שחורה, הוא נדקר בהפתעה מאחור עם סכין, האם אומן לחימה אמור לפתח עיניים בגב ?

אנחנו אנשים מאמינים ויודעים מה שכתוב במסכת אבות שאין עשירות מן האומנות או עניות, אלא הכל לפי זכותו, כלומר זה לא המקצוע חשמלאי שיגרום שאהיה עשיר או לא, אלא הברכה מן השמים שאקבל. יש חשמלאי עמוס בעבודה ויש שאין לא כלל, כך גם בכל אומנות או מקצוע. אני תמיד אומר לתלמידים שלי, שגם אני ככל האדם, למרות האומנות שזיכני הקב"ה שיושבת אצלי בצורה עמוקה ומקצועית מאד, ברצונו יתברך היא תצא לפועל בתזמון הנכון, בצורה הנכונה וברצונו יתברך אנחל תבוסה קשה מאד.
עצם הידע לא מבטיח הצלחה, אלא דרכה של ההשתדלות שלנו כמו בכל דבר. כמו שאמרת כאן, שהמחבל יימח שמו בא בהפתעה מאחוריו ולא יכל לעשות כלום למרות הידע. יש דברים שאינם תלויים בנו אלא בגזרת הבורא ב"ה, אבל לעניין ההשתדלות שלנו, כן לוחם אמור שיהיו לו כביכול "עיניים בגב", יותר נכון שירגיש תמיד מה קורה סביבו ומה מוקרן אליו, כלומר יחוש בסכנה האמורה לקרות, למרות שעדיין היא שנייה מלפני לצאת מן הכח אל הפועל. כלומר, בעצם זה שהמחבל רק הסתכל עליו וגמר בליבו שהוא הולך להסתער עליו, לוחם ברמות הגבוהות אמור לחוש שסכנה שנוצרה לגביו וישר להסתובב דרוך.

בנוסף, באומנות שאני מלמד לומדים איך מפתחים הרגשת הסכנה ואף נבחנים על זה בדאן 5 וזה נקרא מבחן גודן או גודן טסט, זה נשמע להרבה כדבר לא מציאותי למרות שאלף שנה באומנות שאני מלמד זה עובדתי ואף נבחנים על זה. אני מלמד דבר זה כל שיעור זה חלק מהשיעור עצמו, ולמרות זאת, ברצון השם החושים גלויים ועובדים וברצונו לא.

מה הוביל אותך לעולם אומנויות הלחימה לפני שחזרת בתשובה?

נולדתי כאדם רחוק תינוק שבוי במציאות שלא ידעתי כלום על יהדות עד שחזרתי בתשובה בגיל 17 וחצי. עד אז סרטים שראיתי בילדות השפיעו עליי. אהבתי את דמויות הגיבורים, שהם בעלי קור רוח ואינן חוששים מכלום ונראו לי עם התבוננות חיים אחרת ויכולות מנטליות מיוחדות.

לכתבה המלאה: https://www.kikar.co.il/300478.html

———–
מהתגובות:

* מה זה נינג'ה?
* רק תיירה היא המגן שלנו העם היהודי.
ו "בתחבולות תעשה לך מלחמה" = היינו למלחמתה של תורה,שצריך להכין הוכחות וראיות לשיטך ודרכים להסבר וכו' אלו תחבולות.
חוץ מזה-כל מה שהוא הראה בסרטון ממש לא עוזר לחיים האמיתיים,אדם ילך ברחוב ומחבל ח"ו יכול להפתיעו ממרחק עם אקדח,מה יעזור לו 'נינג'וטסו'? או עם מתכנן המחבל פיגוע דריסה מה עוזרת הלחימה הזו שבשביל ללמוד אותה בזבזתם שנים מחייכם?
אלא מאי? רק עמל התורה הוא זה שיגן עלינו בע"ה כנאמ'-"ה' ילחם לכם אתם תחרישון"
* כל התגובות נגד, מן הסתם אתם עצלנים שמסתתרים מאחרי סיבות משונות.
למה לאכול בריא? אולי אוטובוס ידרוס אותי מחר
למה לא לעשן ? אולי יפול עלי מטאור
וכ"ו וכ"ו

https://www.facebook.com/1262665537085485/posts/2275345175817511