Points of Views
From Jerusalem
Points of Views
המשך Continue
רוצים לדעת מי אנחנו?

0202 – מבט מירושלים החרדית

לקט בנושא שיחרור שלום מרדכי רובשקין [1]

*******

דרך חדשות בחדרי חרדים

האלפים צעקו 'שהחיינו' • כך התקבל ר' שלום מרדכי רובשקין במונסי

האסיר ר' שלום מרדכי רובשקין הגיע אמש לביתו במונסי, שם המתינו לו אלפים שבירכו 'שהחיינו', לאחר מכן נשא רובשקין דברים בפתח ביתו ואמר "זו לא השמחה שלי, זו השמחה שלכם" לקול שאגות 'לחיים לחיים' ושירת 'חסדי השם'

השמחה בעולם החרדי ובייחוד בניו יורק, פורצת גבולות ומרקיעה שחקים, מאז היוודע (אמש) על שחרורו המוקדם ומיידי של האסיר החב"די ר' שלום מרדכי רובשקין שישב 8 שנים בכלא אוסטרויל בארה"ב.

כזכור, הלילה דווח ב'בחדרי חרדים', כי הנשיא האמריקני דונלד טראמפ, המתיק את עונשו של רובשקין, וחתם על שחרורו לאלתר, זאת לאחר שנגזרו עליו 27 שנות מאסר מתוכם ריצה 8, לאחר שהורשע בהונאה והלבנת הון במסגרת ניהול מפעל הבשר הגדול בעולם בעיירה פוסטוויל שבמדינת איווה בדרום ארה"ב.

לכתבה המלאה: https://goo.gl/rwoDbk

*******

דרך Avigayil Heilbronn-Karlinsky

זה לא חדש שהמגזר החרדי על שלל גווניו מתעדף את ערך הקהילתיות והאחדות המגזרית מעל ערכים אחרים.
אני יכולה למנות בקלות רבה שורה של עבריינים שנכנסו לכלא והקהילה תמכה בהם לאורך כל הדרך. (מה שמשום מה היא לא יודעת לתת לקורבנות אלימות ותקיפה. אלה האחרונים מקבלים נידוי וחרם, וערך האחדות המקודש פתאום מתנדף לו…)

אבל וואלה, הגזמנו.

אז לקונספירטיבים שטוענים לעלילת דם נוסח ימי הביניים, רק אאחל בהצלחה רבה בטווית האגדות. אני בטוחה שלא משעמם לחיות כך. תהנו המון.

ולשפויים שביננו, אנשים שטוענים שלא הגיעו לו 27 שנים, הגיע לו עונש הרבה יותר קטן, ולכן השמחה הגדולה. אנשים טוענים שהייתה שם אנטישמיות במהלך המשפט. על זה לא אתווכח. יכול להיות. וברוך השם שהוא השתחרר, זה אכן משמח ומרגש מאוד.
אבל הנקודה היא, שמכאן ועד לעשות חגיגות ציבוריות לאנשים שעברו על החוק, הדרך ארוכה. מאוד ארוכה.

איזה חינוך אנחנו מעניקים לילדינו ולעצמנו בצורה כזו?
הילדים מבינים מכך דבר אחד די ברור: פורע חוק יכול לקבל כבוד גדול וחיבוק מהקהילה, הוא נאהב ונישא על כתפיים.
אבל כבוד מקבלים על דברים טובים, לא על דברים רעים. בדברים רעים, כולל העלמות מס וכולל כל עבירה אחרת, אנחנו אמורים להתבייש.

הבושה, איפה היא?

לפוסט המלא: https://goo.gl/MLi5hm

*******

דרך אריה ארליך בטוויטר

ראה, אלוקים, את עמך הגדול הזה: יהודי אחד באמריקה שוחרר ממאסר ויהודים מכל העולם יוצאים בריקודים באמצע הלילה. מי כעמך ישראל.

ארור אובמה,
ברוך טראמפ,
וגם ג׳ארד זכור לטוב.

לציוץ: https://goo.gl/d7sALm

*******

דרך חרדים 10 – הדף הרשמי

שלום רובשקין בירך "ברוך מתיר אסירים" – והאלפים שאגו: אמן

בהתרגשות עצומה ובשמחה התקבל שלום מרדכי רובשקין במרכז חב"ד העולמי – 770 – שם ברך ברכת "מתיר אסורים" בכוונה גדולה כשהקהל עונה 'אמן' • הוא הוסיף מילות ברכה, ולאחר מכן כובד להתפלל בתפילת ערבית, אותה ערך במנגינת 'הימים הנוראים' • השירה והריקודים נמשכו כל הלילה

לכתבה המלאה: https://goo.gl/ffGdoK

*******

דרך אקטואליק – Actualic

עם ישראל מאוחד כולו, בשמחה ובעצב • טור

"המבדיל בין אור לחושך, בין ישראל לעמים".

על המזח, מול ים החיים, נשלחים לעברנו גלים של תהפוכות, טבעו של עולם. שקיעה מול זריחה, רעמים עמומים מול אורות וברקים. עננים סמיכים מול קרני חמה מלטפות. שטיח רקיע הליל מקושט בנצנוץ כוכבים. בערב ילין בכי ולבוקר רינה.

יום האתמול הזמין אותנו לגל מערבולת רגשית-קוטבית. "מי באש… ומי ינצל".

העולם היהודי חווה אמש תהפוכות רגשיות, ועמד במבחני אמונה.

בבוקרו של האתמול, השמש עברה ללא מרגוע, עבים של צער וכאב צורבים הורידו ים טיפות בדולח של דמעות כשנתן עם ישראל כבוד אחרון לאם ו-3 ילדיה, בני משפחת אזן, שעלו על המוקד באש שאכלה בשלהבותיה ללא רחם את ביתם וגופם.

אלפים ליוו אותם בדרכם האחרונה עטופים ביגון ותוגה כשהלב והשכל האנושי מיאנו להאמין שהמציאות אמיתית. כלל עם ישראל מכל קצוות תבל ביכו את השריפה אשר שרף השם.

ויהי לעת ערב, עת ילין הבכי, נצנץ באור ענק ה"בוקר".

במהירות הבזק התעופפה הידיעה הקוטבית בכל קצוות תבל: "לרובשקין הוענקה חנינה, משוחרר". תוך שניות התגלגלה הידיעה בכדור הגלובוס ויפוצו מעיינות השמחה החוצה.

אחרי יום עם ים דמעות של עצב, ים החיים נס לאחור ופינה מקום לגלי שמחה בנס הצלתו של אח יהודי – חלק מאחינו, ממשפחת האחדות של אחינו בית ישראל.

אופיו של עמנו, בית ישראל, לא ישקר את הטבע החקוק וזורם בעורקיו: אחדות באש ובמים כי סוד הנצח שלנו. בשמחה ובעצב כולנו פה אחד כאחד. עם ישראל עם חזק ואיתן כאור אחד.

בים החיים צפה רפסודת אמונה מעל הגלים, שורדת מערבולות, שטה אל האופק שאון גלים בסמפוניית "אני מאמין באמונה שלימה ואף על פי שיתמהמה עם כל זאת אחכה לו בכל יום שיבוא, אני מאמין".

לטור המלא: https://goo.gl/6atiVf

=====

הערת מערכת 0202:

[1] שלום מרדכי רובשקין – חסיד חב"ד אמריקאי שניהל מפעל לייצור בשר כשר בארצות הברית שהיה הגדול מסוגו בעולם. הורשע ב-2009 בעבירות הונאה ונשפט ל-27 שנות מאסר. בקרב הציבור היהודי בארה"ב רבו הטענות נגד מהלך המשפט ונגד השופטת שניהלה אותו, לכאורה תוך ניגוד עניינים, והיו טענות לאנטישמיות. אתמול, לאחר 8 שנות מאסר, המתיק הנשיא טראמפ את דינו של רובשקין וקצב את עונשו.

https://www.facebook.com/1262665537085485/posts/1794941220524578